MIUI 14 launch
Zdroj: Xiaomi

Ktoré smartfóny môžu aktuálne skúšať nadstavbu MIUI 14? Pozrite sa na ich zoznam!

Nadstavba MIUI 14 od Xiaomi pomaly prichádza do prvých smartfónov. Pozrite sa, ktoré ju môžu v rámci Mi Pilot programu testovať.

Spoločnosť Xiaomi predstavila poslednú verziu nadstavby MIUI ešte v priebehu decembra. Nadstavba systému Android v podobe MIUI 14 tak zdieľala jednu predstavovaciu udalosť spolu s vlajkovými modelmi z radu Xiaomi 13. Háčikom tu však je, že celé toto predstavenie bolo určené len pre Čínu. Globálne odhalenie vlajkových lodí spoločnosti ani nadstavby MIUI v poslednej verzii tak zatiaľ neprebehlo. Napriek tomu už môžu majitelia niektorých modelov najnovšie funkcie systému testovať vo svojich smartfónoch, pričom zoznam začína byť mierne rozsiahly. O ktoré modely tak ide? Konkrétny zoznam nám priniesla komunita Xiaomiui a my sa naň teraz pozrieme spoločne.

Nadstavba MIUI 14 zatiaľ len vo forme Mi Pilot verzie

Program Mi Pilot už tradične slúži k testovaniu najnovších funkcií a verzií operačného systému pre majiteľov Xiaomi smartfónov. Vďaka tomuto programu tak môžu používatelia skúšať nové funkcie skôr ako ostatní. Nevýhodou napriek tomu ostáva, že ide stále len o testovaciu verziu systému, ktorá môže obsahovať nejaké tie chyby. Testeri tak berú na vedomie, že aktualizácia slúži k vychytaniu chýb v smartfóne a následne sa tak aktualizácia môže rozšíriť medzi ďalšie zariadenia. Tento program pre testerov aktuálne umožňuje viacerým používateľom nainštalovať si nadstavbu MIUI 14, ak sa teda prihlásia.

MIUI 14 logo
Zdroj: andro4all.com

Počet zariadení, ktoré sa môžu do programu prihlásiť, je limitovaný. Okrem toho treba rátať s tým, že chyby musíte nahlasovať spoločnosti, teda využívanie najnovšej aktualizácie nie je len pre naše potešenie. S príchodom nadstavby MIUI 14 do vybraných zariadení v rámci Mi Pilot programu môžeme povedať, že oficiálny globálny príchod systému sa blíži. Teraz sa ale sústredíme na kompletný zoznam smartfónov, ktoré môžu najnovšiu verziu nadstavby MIUI využívať. Pozrite sa teda, či sa na zozname nachádza aj váš model.

Tieto modely už môžu aktualizáciu evidovať

Čínska spoločnosť Xiaomi stíha vypúšťať nové verzie nadstavby MIUI 14 v rámci Mi Pilot programu ako na bežiacom páse. Smartfónov, ktoré nájdeme na zozname, je hneď niekoľko. Ak vás zaujíma, či by ste nadstavbu MIUI 14 mohli testovať už aj vy, pozrite sa na zoznam uvedený nižšie. Vo všetkých prípadoch ide o modely, ktoré bežia na európskej verzii ROM, teda EEA.

Musíme poznamenať, že zoznam sa ale rýchlo rozširuje. Rátame s tým, že sa v najbližších dňoch rozšíri aj o niektoré modely od Redmi a aktualizáciu by mali získať aj staršie vlajkové lode spoločnosti. V konečnom dôsledku tak očakávame, že v blízkej dobe príde aj k oficiálnemu predstaveniu nadstavby MIUI 14 aj na globálnom trhu.

Patríte medzi šťastlivcov, čo môžu skúšať nadstavbu MIUI 14? A zvážili by ste vstup do Mi Pilot programu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať