Xiaomi 12
Zdroj: Unsplash (Shiwa ID)

Najnovší únik poukazuje na predstavenie modelov z radu Xiaomi 13: Predstavenie sa už nezadržateľne blíži!

Séria Xiaomi 13 by mala byť už plne pripravená k predstaveniu. Dozvedáme sa bližšie informácie k očakávanému dátumu ich predstavenia.

Všetci už bezpochyby čakáme na predstavenie nového vlajkového radu spoločnosti Xiaomi, ktorá má svoje modely pre rok 2023 predstaviť skôr ako obyčajne. Novinky majú vo svojom tele priniesť čipset od spoločnosti Qualcomm, pričom pôjde o Snapdragon 8 Gen 2. Ten má práve Qualcomm predstaviť už 15. novembra a po tomto dátume sa vlajková séria s označením Xiaomi 13 môže predstaviť prakticky kedykoľvek. Teraz sa však vďaka úniku dozvedáme bližšie informácie o tom, kedy sa nové zariadenia s prémiovou výbavou budú môcť predstaviť. Vďaka komunite Xiaomiui ich teraz budeme môcť zdieľať spolu s vami, pričom vám s istotou vieme povedať, že odhalenie noviniek je už za rohom. Na bližšie informácie sa teda teraz pozrieme spoločne.

Operačný systém pre sériu Xiaomi 13 už je pripravený

Modelový rad Xiaomi 13 by mal pre začiatok pozostávať z dvoch modelov. Základná verzia má mať podľa kódových označení názov „fuxi“ a jeho Pro verzia zasa „nuwa“. A práve tieto dva modely už by mali mať podľa MIUI databázy pripravené verzie operačných systémov. Ide o stabilné verzie systému, pričom oba sú postavené na Androide 13, ktorý dopĺňa nadstavba MIUI 14. Zariadenia teda bezpochyby prídu s najnovšou verziou systému a popri predstavovaní novej vlajkovej série modelov sa dočkáme aj odhalenia nadstavby MIUI 14.

Xiaomi 13 render
Xiaomi 13 render. Zdroj: andro4all.com

Vzhľadom k tomu, že je systém pre modely už pripravený v stabilnej verzii, môžeme rátať s tým, že oba modely sú už súce k predstaveniu. Xiaomi by teda odhalenie série Xiaomi 13 nemuselo dlho odkladať, ak chce teda predbehnúť ostatné spoločnosti a priniesť očakávaný Snapdragon 8 Gen 2 ako prvé. Ako sme už spomenuli, nový Snapdragon má Qualcomm odhaliť už 15. novembra. Z toho vyplýva, že aj Xiaomi bude ponáhľať s odhalením a prezentáciou vlajkového radu pre rok 2023.

Nová séria smartfónov už čoskoro

Vzhľadom k pripravenému operačnému systému a známemu dátumu predstavenia nových Snapdragonov rátame s tým, že oznámenie predstavenia novej série od Xiaomi prebehne týždeň po predstavení Snapdragonov. Xiaomi zvyčajne predstavuje nové smartfóny týždeň po ich oznámení. V konečnom dôsledku sa nám teda potvrdí predpoveď, že séria Xiaomi 13 príde ešte v novembri. Odhalenie série by teda nakoniec mohlo prebehnúť okolo 29. novembra.

Xiaomi 13 Pro render
Xiaomi 13 Pro render. Zdroj: andro4all.com

Pre začiatok však pôjde len o predstavenie smartfónov pre Čínu. Globálne predstavenie Xiaomi 13 a jeho Pro verzie má prebehnúť približne 1 a pol mesiaca po čínskom predstavení. Na európskom trhu sa tak vlajkových lodí dočkáme zrejme až začiatkom budúceho roka. Výbava týchto smartfónov by však mala byť identická ako na čínskom, tak aj na globálnom trhu. Na predstavenie sa samozrejme tešíme a budeme vám prinášať bližšie informácie k očakávanému dátumu ich odhalenia.

Tešíte sa na novinky zo série Xiaomi 13? A budete sledovať ich predstavenie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať