Ako na dobrý Wi-Fi signál?
Zdroj: XMOBILE.sk

Máte málo priestoru v smartfóne? Vyskúšajte tieto aplikácie a ušetrite priestor aj pamäť RAM vášho zariadenia

Ušetrite priestor vo vašom smartfóne vďaka odľahčeným aplikáciám v Obchode Play. Vyberte si tie, ktoré vám vyhovujú a nahraďte pôvodné.

Ak patríte medzi tých, komu je stále málo úložiska a neviete si s menežovaním priestoru rady, mali by ste skúsiť svoje úložisko trochu odľahčiť. Na internete nájdete isto množstvo návodov k tomu, ako svoje úložisko šetriť a odstrániť z neho nepotrebné súbory a aplikácie rýchlo a jednoducho. Ak sa však nechcete vzdávať svojich fotografií či aplikácií v zariadení, mali by ste priestor vo svojom smartfóne šetriť inak. K dispozícii sú totiž aj menej náročné a menšie aplikácie, ktorými by ste pokojne mohli nahradiť základné aplikácie vo vašom smartfóne. Rozprávame sa o Go verziách aplikácií pôvodne určených pre lacnejšie a menej výkonné smartfóny s Androidom Go. Do smartfónu si ich však môžeme nainštalovať aj ak nevlastníme takýto model. Inšpiráciu k týmto aplikáciám nám priniesol portál makeuseof.com.

Aké výhody majú Go verzie aplikácií pre smartfón?

Ako sme už v úvode spomenuli, Go verzie aplikácií sú určené pre lacnejšie a menej výkonné smartfóny, ktoré majú o niečo menšiu kapacitu interného úložiska a tiež menšiu pamäť RAM. Pôvodne boli určené pre modely s najviac 1GB pamäte RAM, no dnes sa veselo používajú aj v iných smartfónoch. Tieto aplikácie sú až o 50% menej náročnejšie v porovnaní s pôvodnými. A aj keď môžeme mať drahší a výkonnejší smartfón, môže sa nám stať, že nám priestor jednoducho nestačí.

Ako je teda teraz už jasné, tieto aplikácie sú oveľa menšie aj na priestor, ktorý zaberajú v našom smartfóne. Ich veľkosť je zvyčajne len niekoľko megabajtov, pričom ponúkajú menej funkcií a jednoduchšie rozhranie ako klasické aplikácie. Dostupné sú zadarmo v obchode Google Play a môžeme nimi nahradiť klasické aplikácie, ktoré nám ponúka smartfón už pri jeho kúpe. Ušetriť tak vieme desiatky až stovky megabajtov v našom smartfóne. A ktoré aplikácie patria medzi najviac využívané?

Ušetrite priestor vo vašom smartfóne s týmito aplikáciami

Aplikácie s prívlastkami Go či Lite nájdeme na každom rohu v Obchode Play. Pôvodné aplikácie ako Gmail či Mapy od Googlu prichádzajú väčšinou s označením Go, pričom sú tu však aj nejaké výnimky. Musíme však poznamenať, že si nemusíme vyberať len aplikácie od spoločnosti Google, ale aj sociálne siete ako napríklad Facebook ponúkajú svoje Lite verzie. Teraz sa však nižšie sústredíme na pôvodné aplikácie od Googlu, ktoré nám vedia ušetriť značnú časť priestoru.

Takýchto aplikácií je samozrejme viac, a preto ak budete chcieť nabudúce šetriť priestor vo vašom smartfóne, mali by ste siahnuť po takejto aplikácii. Sú jednoduchšie, prehľadnejšie a majú viacero výhod. Poznáte niektorú z týchto verzií aplikácií? A využívate ich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať