Ako na dobrý Wi-Fi signál?
Zdroj: XMOBILE.sk

Chyba v aplikácii od Googlu spôsobila nadmerné prehrievanie smartfónu: Evidujete ju tiež?

Aplikácia od Googlu pre posielanie správ má problém. Chyba v aplikácii prináša problémy s prehrievaním smartfónov, dá sa im vyhnúť.

Aplikáciu pre posielanie správ od Googlu využíva dnes väčšina smartfónov. Výnimkou nie sú ani smartfóny od Xiaomi, ktoré pred niekoľkými rokmi vymenili na globálnom trhu pôvodnú aplikáciu nadstavby MIUI za aplikáciu od spoločnosti Google. Teraz má však aplikácia Google Správy závažný problém. Ten spôsobuje prehrievanie smartfónu, ktoré je veľmi nepríjemné a zasahuje do množstva zariadení. Čo tento problém spôsobilo a kedy môžeme očakávať jeho vyriešenie? Odpoveď nám prináša portál androidauthority.com a my sa na ňu teraz pozrieme spoločne. Ak teda v zariadení evidujeme problém s prehrievaním pri posielaní správ, vieme čo ho spôsobuje.

Google Správy automaticky zapínajú kameru

Všetci dobre vieme, že zapnutá kamera smartfónu vybíja batériu viac, ako by bolo žiadané. Smartfón sa počas tohto vybíjania zahrieva a ak využívame kameru viac, ako by bolo potrebné, naše zariadenie sa môže pokojne aj prehriať. Problém nastáva vo chvíli, kedy tú kameru naozaj nevyužívame, no náš smartfón si to myslí. Takáto situácia nastala pri poslednej aktualizácii aplikácie Google Správy, ktorá automaticky zapína kameru. Pri využívaní tejto aplikácie je možné využiť aj kameru pre poslanie snímky adresátovi správy. Chyba v tejto aplikácii však spôsobila, že sa kamera aktivuje automaticky pri využívaní tejto aplikácie.

Výsledkom sú nadmerne prehrievané zariadenia, ktoré si myslia, že využívame kameru dlhšiu dobu, ako by bolo potrebné. V konečno dôsledku môžeme registrovať extrémne prehriatie, ale aj rýchlejšie vybité smartfóny. Niektorí používatelia už oznamujú, ako problém vyriešili, no toto riešenie nie je trvalé a rozhodne by sa takéto problémy nemali diať. Čo však aktuálne robiť, ak tento problém v aplikácii od Googlu registrujeme?

Problém sa dá dočasne vyriešiť

Viacerí používatelia smartfónov zdieľali, že sa im problém podarilo vyriešiť úplným vypnutím aplikácie. Túto aplikáciu by sme teda nemali nechať bežať na pozadí, ak nechceme, aby sa náš smartfón nechcene prehrial. Je však veľmi nepraktické, aby sme po každej správe aplikáciu od Googlu vypínali. Navyše môže byť úplne bežné, že aplikáciu necháme voľne zapnutú a naše zariadenie si nevšímame. Nechcené problémy by teda mohli riadne znepríjemniť naše používanie smartfónu.

Zatiaľ nie je známe, kedy Google problém s aplikáciou správy vyrieši. Je však veľmi žiaduce, aby sa problému spoločnosť zbavila čo najskôr, aby smartfóny mohli fungovať tak, ako je treba. Určite ide o nepríjemnosť, ktorú si nie všetci predstavovali, no ako sme už vyššie spomenuli, dá sa jej vyhnúť aspoň čiastočne. Musíme si však na ňu dávať pozor viac, ako by sme možno chceli.

Registrujete problém s prehrievaním smartfónu aj vy? A využívate aplikáciu od Googlu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať