Aké aplikácie máte v telefóne vy?
Zdroj: XMOBILE.sk

Máte problémy s inštaláciou aplikácií či Obchodom Play? Takto jednoducho ich vyriešite!

Problémy s Obchodom Play či inou aplikáciou sa dajú rýchlo a jednoducho riešiť v nastaveniach smartfónu. Pozrite sa, čo máte teda spraviť.

Smartfóny nie sú dokonalé zariadenia a častokrát ich sprevádzajú nepríjemnosti s nefunkčnými súčasťami či aplikáciami. Problém však nastáva vo chvíli, kedy nám nefunguje jedna z najpotrebnejších aplikácií v smartfóne. Touto aplikáciou je samotný Obchod Play, ktorý slúži k inštalácii ďalších aplikácií do smartfónu. Ak teda máte problémy s inštaláciou aplikácií či ich aktualizáciou, riešenie môže byť jednoduché. Za problémom môže v skutočnosti stáť obchod s aplikáciami, ktorý nemusí fungovať správne. Ako takéto problémy jednoducho a rýchlo vyriešiť? Riešenie nemusí byť zložité a môže nás stáť len pár sekúnd času, pozrite sa na to s nami!

Vyriešte problémy s inštaláciou a aktualizáciou aplikácií

Ak máte problém s inštaláciou či aktualizáciou aplikácie, nie vždy za tým musí stáť samotná aplikácia. Tá môže byť úplne v poriadku a vo chvíli keď sa ju budeme snažiť odinštalovať a nainštalovať opäť, nemusí sa nám tento proces podariť. Za problémom nemusí stáť ani náš smartfón, ktorý môže byť úplne v poriadku. Ako sa vraví, aj majster tesár sa niekedy utne a hlavným koreňom nášho problému môže byť Obchod Play od samotného Googlu. Tento obchod s aplikáciami je tiež len aplikácia, ktorá sa z času na čas jednoducho „pokazí“. V takomto prípade by nám však úplne malo stačiť odstrániť dáta, ktoré v sebe aplikácia má. Svoje problémy tak môžeme vyriešiť nasledovne.

  • Otvorte Nastavenia vášho zariadenia
  • Klepnite na možnosť Aplikácie
  • Vyberte možnosť Spravovať aplikácie
  • Nájdite Obchod Google Play
  • V možnostiach aplikácie zvoľte možnosť Vymazať dáta

Rovnakým spôsobom môžete vyriešiť aj ďalšie nepríjemnosti

Nielen Obchod Play, ale aj problémy s inými aplikáciami vieme vyriešiť úplne rovnakým spôsobom. Vymazať dáta a navyše cache pamäť akejkoľvek aplikácie nám môžu pomôcť vyriešiť akékoľvek nepríjemnosti, aké by mohli nastať s naším smartfónom. Riešenie je teda úplne jednoduché a môžeme ho rovnakým spôsobom aplikovať k akejkoľvek aplikácii. Dávajte si však pozor, aby ste omylom nezmenili nejaké nastavenia aplikácií, aby ste si nakoniec neprivodili nepríjemnosti sami. Vždy do týchto nastavení vstupujte len s istotou že viete, čo robíte.

Týmto spôsobom by ste však aplikáciu mali priviesť do pôvodných nastavení, kedy v sebe nemala žiadne úpravy či dáta navyše, teda ani žiadne problémy. Ak teda nabudúce narazíte na problém s akoukoľvek aplikáciou vo vašom smartfóne, budete vedieť, čo treba spraviť.

Narazili ste niekedy na takýto problém s Obchodom Play či inou aplikáciou? A poznali ste toto riešenie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať