Aplikácie v Xiaomi.
Zdroj: Pixabay.com/amar-rockz

Máte Xiaomi, Redmi alebo POCO telefón? Zrýchlite chod systému jednoduchým trikom

Najdôležitejšou úpravou, ktorú vždy odporúčame spraviť hneď po naštartovaní nového zariadenia je  zrýchlenie systémových animácií.

Vítame vás pri vianočnej sérii návodov, tipov, hackov, trikov, nastavení a odporúčaní. Veríme, že mnohí z vás dostali pod vianočný stromček nové zariadenie Xiaomi a radi by si ho nastavili tak, aby z neho vyžmýkali čo najviac. Preto sme si pre vás, ale aj pre skúsených užívateľov Xiaomi, nachystali počas sviatkov sériu návodov, ktorá vám pomôžu nastaviť si vaše zariadenia Xiaomi, Redmi a Poco podľa vašich predstáv. Niektoré nastavenia sú všeobecné pre zariadenia s operačným systémom Android, iné sú špeciálne určené pre telefóny s nadstavbou MIUI.

Články z tejto série budú pribúdať denne a preto neváhajte navštíviť našu stránku a najmä sekciu Návody, kde vám ich budeme prinášať.

Najdôležitejšou úpravou, ktorú vždy odporúčame spraviť hneď po naštartovaní nového zariadenia je  zrýchlenie systémových animácií. Toto nastavenie je možné vykonať na akomkoľvek inteligentnom telefóne Xiaomi alebo ľubovoľnom telefóne s operačným systémom Android. Presný postup sa môže v niektorých detailoch pri iných výrobcoch líšiť.

Zrýchlite animácie v telefónoch Xiaomi, Poco a Redmi s nadstavbou MIUI

V prvom rade, musíte odomknúť “tajné” menu určené developerom. To spravíte tak, že otvoríte Nastavenia, v nich nájdete položku Moje zariadenie a na tejto obrazovke budete klikať na položku Verzia MIUI. Po desiatich kliknutiach vám telefón oznámi, že ste sa stali developerom a uvidíte obrazovku s verziou vášho operačného systému.

Otvorte tajné menu určeného pre vývojárov.
Otvorte tajné menu určeného pre vývojárov. Zdroj: Xiaomiportal.sk

Aby ste zrýchlili animácie a tým chod celého systému, tak prejdite opäť do Nastavenia, nájdite položku Rozšírené nastavenia a tam v spodnej časti zoznamu kliknite na Možnosti pre vývojárov.

Radi by sme vás upozornili, aby ste si v tomto menu dávali pozor na to, čo v ňom zmeníte a urobíte. Nachádzajú sa tu nastavenia, ktoré môžu spôsobiť to, že nebudete s telefónom vedieť pracovať. Môžete mať problémy niektoré nastavenia zmeniť späť. Preto veľmi opatrne.

My sa v tomto zozname nastavení pre developerov potrebujeme dostať do jeho sodnej časti, a nájsť položky Mierka animácie okna, Mierka animácie premeny, Mierka dĺžky animácie. Vo všetkých troch prípadoch zmeňte mierku na 0,5X.

Zrýchlite chod operačného systému jednoduchým trikom.
Zrýchlite chod operačného systému jednoduchým trikom. Zdroj: Xiaomiportal.sk

Nezakazujte použitie animácií úplne. Takéto nastavenie by spôsobovalo problémy v používaní telefónu.

Ak poznáte aj vy nejaký hack, tip, trick a chcete sa podeliť, neváhajte nám napísať a my ho spracujeme do návodu.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať