Zdroj: Xiaomiportal.sk

Mi Band náramky by mohli byť v dohľadnej dobe schopné merať telesnú teplotu

Xiaomi pracuje na prinesení funkcie merania telesnej teploty pre fitness náramky Mi Band

Mi Band náramky, ktoré v súčasnosti patria medzi vôbec najpopulárnejšie fitness náramky na trhu, by mohli dostať v dohľadnej dobe novú a dlho žiadanú funkciu. Odhaľujú to zistenie portálu androidtr.es.

Aj staršie generácie náramku dostanú novú funkciu

Portál v nie tak dávnej minulosti odhalil v zdrojovom kóde aplikácie Mi Fit, že Xiaomi aktívne pracuje na novej funkcii schopnej merať telesnú teplotu používateľa.

cast zdrojoveho kodu_mi band naramok meranie teploty
Zdroj: androidtr.es

Najnovšie portál zverejnil aj prvé náhľady z rozhrania aplikácie, ktoré sa im podarilo „vytiahnuť“. Ako môžete vidieť nižšie, tak podľa popisu funkcie z rozhrania aplikácié, Mi Band náramky budú schopné merať telesnú teplotu v rozpätí 35 Celzia stupňov až 42 Celzia stupňov. Okrem iného popis ďalej hovorí, že normálna teplota človeka je v rozmedzí 36,0 Celzia stupňami až 37,2 Celzia stupňami.

Mi Band_nahlad_meranie teploty
Zdroj: androidtr.es

Portálu sa ďalej na základe analýzy zdrojového kódu aplikácie podarilo zistiť, že funkcia nebude exkluzívne dostupnou len pre Mi Band 5 náramok, ale aj pre staršie generácie. Portál konkrétne hovorí, že funkcia je aktuálne testovanou pre 4., 3., a dokonca aj pre 2. generáciu náramkov.

Zároveň však treba dodať, že aktuálne nie je známa informácia, kedy by mohla byť funkcia oficiálne uvoľnenou pre širokú verejnosť a ani to, či bude dostupnou pre všetky vyššie spomínané generácie náramku. V každom prípade, ide však o dobrý signál, že Xiaomi pracuje na rozširovaní funkcionalít existujúcich produktov.

Mohlo by vás tiež zaujímať