MIUI 12.5 nebude rovnaká na každom zariadení.
Zdroj: MIUI

MIUI 12.5 je tu: Prvé dva smartfóny získavajú oficiálnu aktualizáciu!

Aktualizačný plán pre MIUI 12.5 zahŕňal príchod nadstavby do európskych končín v máji. Máj tu už máme a s ním i Xiaomi, ktoré dodržalo svoje slovo a dodáva vylepšenú nadstavbu MIUI 12.5 do prvých smartfónov. Zdá sa však, že spoločnosť zvolila inú stratégiu, ako pôvodne plánovala. Podľa portálu Xiaomiadictos.com polovičná nadstavba prichádza do jedného vlajkového smartfónu z plánu a jednej mid-range novinky. Vlastníte niektorý z nich?

MIUI 12.5 pre Mi 11

Nikoho neprekvapí fakt, že vlajkový Mi 11 získava aktualizáciu na MIUI 12.5 medzi prvými. Úplne prvým však nie je a aktualizáciu pre smartfón začali užívatelia hlásiť len pred niekoľkými hodinami. Ide o EU verziu systému a veľkosť aktualizácie je až 3,1GB. Názov aktualizácie je V12.5.1.0.RKBEUXM a je v štádiu Stable beta, čiže zatiaľ nemusí byť prístupná pre každého. Xiaomi nadstavbu uvoľňuje postupne, majitelia modelu Mi 11 teda môžu registrovať, ale nemusia.

Redmi Note 10S

Model Redmi Note 10S sa u predajcov na Slovensku začal objavovať len včera a už je tu aktualizácia na MIUI 12.5. V skutočnosti ide o prvý model s novou nadstavbou a nikto určite nečakal, že do prvej vlny Xiaomi zahrnie i model zo strednej triedy smartfónov od Redmi. Pre majiteľov smartfónov predstavených až po novej nadstavbe MIUI to znamená jediné. Kedykoľvek sa môžu presunúť do prvej vlny aktualizácií medzi vlajkové smartfóny! Oficiálny zoznam smartfónov podľa aktualizačných vĺn nájdete na tomto odkaze.

Aktualizácia systému pre Redmi Note 10S prichádza v globálnej i európskej verzii, pričom globálna nesie názov V12.5.5.0.RKLMIXM a európska V12.5.3.0.RKLEUXM. Tento krok zo strany Xiaomi je naozaj zaujímavým a uvidíme, ktoré modely získajú MIUI 12.5 s predstihom. Ak by ste sa predsalen nemohli dočkať, stále je tu možnosť inštalácie custom ROM vychádzajúcej z čínskej verzie systému, ktorá je dostupná pre tieto smartfóny.

Vlastníte niektorý z týchto smartfónov? A evidujete už aktualizáciu systému? Pochváľte sa nám v komentároch spolu s poznámkou, ktorú funkciu novej nadstavby využijete ako prvú!

Mohlo by vás tiež zaujímať