MIUI 12.5 nebude rovnaká na každom zariadení.
Zdroj: MIUI

MIUI 12.5 je dostupný pre prvé smartfóny v Európe, je váš Xiaomi na zozname?

Xiaomi starostlivo pracuje na pripravovanej nadstavbe MIUI 12.5 a svedčí o tom i rozširovanie nadstavby v domácej Číne. Prví nadšenci sa však už z revolučnej nadstavby tešia i v našich končinách a to vďaka Xiaomi.eu ROM. Nahrať si ju nie je vôbec zložité, preto ak vlastníte niektorý z následujúcich smartfónov, pozorne čítajte.

MIUI 12.5 pre 10 zariadení

Xiaomi.eu ROM je jednou z najpopulárnejších custom ROM, ktorá nemení vaše užívateľské rozhranie, ako tomu býva u iných. Táto nadstavba prináša novú verziu MIUI do smartfónov, ktoré by ju získali oveľa neskôr a vychádza práve z čínskej verzie. Čínska verzia MIUI má častokrát viac vychytávok spolu s vyššou stabilitou systému a šikovní developeri z tejto upravenej nadstavby nám ju prinášajú tak, ako je v Číne, oslobodenú však od nepotrebného bloatware.

MIUI 12.5 pre zariadenia v Európe by síce mala prichádzať od mája, zariadenia z druhej vlny však budú musieť počkať až približne do augusta a práve preto je táto custom ROM teraz vhodná. Momentálny zoznam zariadení zahŕňa aj modely z druhej vlny, pozrite sa na ne.

Ak zvažujete inštaláciu novej nadstavby MIUI 12.5, môžete si ju stiahnuť z tohto odkazu.

Xiaomi.eu

Xiaomi.eu je dnes číslo jedna medzi custom ROM u Xiaomi. Málokto však vie, že kedysi bola dokonca i oficiálnou nadstavbou pre zariadenia v Európe. Keď Xiaomi začínalo expandovať do Európy, samo si so systémom nevedelo poradiť. Už vtedy tu však bolo MIUI cz/sk, ktoré slúžilo pre odvážlivcov, ktorí si smartfóny objednávali z Číny. Xiaomi túto ponuku využilo a prvé oficiálne smartfóny v Európe niesli týždenné verzie systému práve od týchto developerov.

Pýtate sa čo sú týždenné verzie? Zatiaľ čo dnes sú mnohí z vás zvyknutí na aktualizácie v ideálnom prípade raz do mesiaca, iní sa modlia za nový systém aspoň každé dva týždne. Xiaomi však vtedy oficiálnou cestou prinášalo aktualizáciu každý týždeň. Akonáhle však Xiaomi bolo schopné priniesť vlastnú globálnu, neskôr i EU ROM, z Xiaomi.eu sa stala len custom ROM.

Inštalácia takejto ROM je bezpečná, odporúčame si však pred jej inštaláciou všetko zálohovať. Máte dajakú custom ROM alebo ste fanúšikmi základnej MIUI stock ROM? A ktorú verziu nadstavby máte? Pochváľte sa nám v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať