MIUI 13 nadstavba globalne predstavenie
Zdroj: Xiaomi

MIUI 13 v globálnej verzii prináša niekoľko nových funkcií: Tieto novinky nám Xiaomi predstavilo!

Globálna verzia nadstavby MIUI 13 prináša menej funkcií ako tá čínska. Vylepšená optimalizácia nás však určite poteší najviac.

Nadstavbu MIUI 13 nám Xiaomi oficiálne predstavilo už 28. decembra minulého roku po boku modelov z radu Xiaomi 12. Nešlo však o globálnu verziu nadstavby, ktorú nám spoločnosť priniesla až dnes spolu so smartfónmi zo série Redmi Note 11. A rovnako ako modely zo série Redmi Note 11 čaká veľký úspech, rovnakú radosť máme i z nadstavby MIUI 13. Tá sa síce nesústreďuje na veľké zmeny používateľského prostredia či množstvo nových funkcií. Xiaomi totiž konečne vypočulo naše prosby a sústredilo sa najmä na vyššiu stabilitu a plynulosť systému, ktorá nám v posledných verziách mierne chýbala. A ako teda vyzerá globálna verzia nadstavby od Xiaomi s číslom 13? Pozrite sa na to spolu s nami!

Plynulosť a optimalizácia

Práve na tieto dve slová sa predstavitelia spoločnosti Xiaomi sústredili popri predstavovaní novej verzie nadstavby pre svoje smartfóny, plynulosť a optimalizácia. Smartfóny bežiace na nadstavbe MIUI 13 by už totiž nemali trpieť toľkými problémami, ako tomu možno bolo v minulosti. Práve posledný rok bol pre čínskeho giganta mierne ťažký v tejto oblasti, za čo sa nám však niekoľkokrát ospravedlnil a ako výsledok tu máme novú generáciu úpravy systému Android. Neočakávajme teda veľké vizuálne zmeny. Hlavnými funkciami v systéme budú už nám známe funkcie z nadstavby MIUI 12.5 Enhanced, ktorými je tzv. liquid storage, atomized memory, smart balance a focused algorithms.

MIUI 13
Zdroj: Xiaomi

Tu však nekončíme a Xiaomi nám tiež spolu s nadstavbou MIUI 13 prináša optimalizáciu pamäte RAM. Zabráni tak neočakávanému správaniu aplikácií spojenému s mnohými procesmi na pozadí. V priebehu minulého roka nám Xiaomi priniesol do zariadení tzv. virtuálnu RAM, no toto rozšírenie pamäte RAM teraz dopĺňa i optimalizácia, ktorá má za úlohu obmedziť procesy na pozadí a sústrediť sa najmä na potrebné procesy, ktoré v aktuálnu chvíľu potrebujeme.

RAM optimalizácia MIUI 13
Zdroj: Xiaomi

Dočkáme sa však aj vizuálnej novinky

I keď nám Xiaomi predsa len zatiaľ neprinieslo dlhoočakávané widgety, predsa len sa dočkáme novej funkcie. Je ňou tzv. Sidebar, teda panel s často používanými aplikáciami na okraji displeja. Tieto aplikácie si môžeme buď manuálne vybrať, alebo nám ich systém určí sám. V každom prípade ide o skvelé ozvláštnenie systému, ktoré nám uľahčí prácu s naším smartfónom.

Distribúcia novej verzie systému začne do prvých smartfónov už v najbližšej dobe. Prvé smartfóny s týmto systémom však budú pochopiteľne zariadenia z radu Redmi Note 11, s ktorými nadstavba MIUI 13 zdieľala spoločné predstavovanie. A ako taktiež logicky vyplýva z tohto faktu, všetky nové smartfóny od Xiaomi by už mali byť postavené na novej verzii MIUI 13.

Ako sa vám pozdáva nová verzia systému od Xiaomi? A aké funkcie by ste v systéme očakávali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať