Xiaomi UWB technologia
Zdroj: YouTube (Xiaomi)

MIUI prináša gestá pre snímač odtlačkov. Čo môžeme očakávať?

Xiaomi prináša nové funkcie, medzni nimi nájdeme aj nové gestá pre snímač odtlačkov prstov.

K základným gestám, ktoré podľa portálu XiaomiAdictos pribudnú, patrí napríklad možnosť vypnúť obrazovku nášho smartfónu priložením prsta. Medzi ďalšími gestami sa očakáva napríklad možnosť stiahnuť notifikačnú roletku dole a späť hore. Možným je aj využívať zadný senzor na pohybovanie sa po web stránkach, v dokumentoch a podobne. Podobné ovládanie bolo v minulosti populárne napríklad na telefónoch Blackberry, kde ste mohli pomocou guličky rolovať po stránkach, ale taktiež túto guličku využívať ako myš. Najmä pri práci, napríklad v tabuľkách excel, by sa niečo takéto veľmi hodilo. Využitie zadného senzora vidíme aj vo chvíľach, keď si napríklad vychutnávate film na obrazovke telefónu alebo ho streamujete do iného zariadenia. Jednoduchým poklepaním senzora by ste mohli prehrávané video pauznúť, pohnutím do strany spustiť pretáčanie dopredy alebo späť.

Okrem funkcii senzora hovorili vývojári MIUI aj o technológii „Super Bluetooth“ a novom systéme pripojenia, ktorý nám pomocou Bluetooth 5.0 umožní posielať zvuk až na 4 rôzne zariadenia súčasne alebo prepojiť telefón s viacerými zariadeniami naraz. Napríklad so slúchadkami, hodinkami, gps cyklopočítačom a podobne,

Spolu s týmito dvoma novými funkciami nájdeme aj niekoľko zmien pre aplikáciu Zdravie. Spoločnosť Xiaomi pripravuje nové športové režimy, ako aj počítadlo kofeínu a vody, aby sme si mohli udržiavať denný záznam a generovať tak rozsiahle týždenné, mesačné a ročné štatistiky. K tomu všetkému nájdeme čoskoro v MIUI 12 aj nové režimy nahrávania videa. Vďaka tomu Xiaomi rozšíri možnosti nahrávania cez svoje smartphńy, čo nám umožní väčšiu rozmanitosť pri nastaveniach rozlíšenia, či počtu a snímok za sekundu.

Čo hovoríte vy na chystané zmeny, ktoré by mali prísť do nadstavby Androidu MIUI? Myslíte si, že väčšia funkcionalita senzora pomôže jendoduchosti ovládania telefónu?

Mohlo by vás tiež zaujímať