Android zariadenia majú tieto užitočné funkcie
Zdroj: Unsplash (Loewe Technology), PNGwing, Úprava: Xmobile.sk

Mnohí o týchto vychytávkach nevedia: Tieto Android funkcie musíte poznať!

Stačí len chvíľa a aj vy si môžete vďaka týmto funkciám uľahčiť život.

Android zariadenia prichádzajú s množstvom užitočných nastavení, ktoré si bežný užívateľ smartfónu nemusí všimnúť. Vďaka nim však môžete urýchliť pripojenie na bezdrôtové siete, ochrániť svoje dáta a mnoho ďalšieho. O tieto funkcie sa delí portál Wired a nižšie si predstavíme niekoľko z nich. Hneď na začiatku treba ale uviesť, že niektoré z funkcií môžu byť v závislosti od výrobcu smartfónu nedostupné. Väčšina z nich, je ale dostupnou pre všetky Android smartfóny.

Automatické pripojenie na Wi-Fi

Pravdepodobne si vypínate Wi-Fi, ak opúšťate domov alebo prácu. Vedeli ste však že Android zariadenia dokážu bezdrôtovú sieť automaticky zapnúť v momente, keď sa dostanete na dosah známej siete? Stačí zájsť do nastavení a v podkategórii sieť a internet uvidíme možnosť internet. Po kliknutí na ňu sa vám otvorí okno, v ktorom nájdete nastavenia siete. Tam sa bude nachádzať aj možnosť automatického zapnutia Wi-Fi. Prípadne túto funkciu vyhľadajte pomocou funkcie hľadania v nastaveniach telefónu.

Automaticke zapnutie WiFi
Zdroj: Xmobile.sk

Šetrite dáta

Ak máte obmedzenú mobilnú sieť, alebo sa nachádzate v zahraničí, určite vás poteší možnosť zapnúť šetrič dát. Opäť stačí ísť do nastavení a do možnosti sieť a internet. Tam by ste mali nájsť možnosť šetriča dát. Šetrenie môže fungovať rôzne, buď niektoré aplikácie nebudú vyhľadávať aktualizácie tak často, alebo sa vám obrázky na webe nenačítajú, dokým na ne nekliknete.

Setric dat Android
Zdroj: Xmobile.sk

Bezpečnejšie bezkontaktné platby

S technológiou NFC dokážeme platiť v obchodoch bez platobnej karty, no zároveň by tak mohol urobiť prakticky hocikto, kto sa dostane k vášmu zariadeniu. V Android smartfónoch však môžete nastaviť to, aby platba prebehla len po odomknutí zariadenia. V nastaveniach nájdeme možnosť pripojených zariadení a následne otvoríme nastavenia pripojenia. Tam uvidíme možnosť NFC a aj vyžiadanie si odomknutia zariadenia pri používaní NFC.

Zapnite si šoférsky režim automaticky

Nové verzie Androidu prichádzajú s špeciálnym šoférskym režimom, vďaka ktorému môžete jednoduchšie zariadenie ovládať a nie ste vyrušovaní upozorneniami. Tento režim môžete spustiť automaticky po pripojení smartfónu na reproduktor auta. Otvorte si nastavenia, pripojené zariadenia, nastavenia pripojenia a šoférsky režim.

Predvolené aplikácie

Či už si chcete pustiť hudbu, niekomu zavolať, alebo si len pozrieť počasie, každá akcia má svoju predvolenú aplikáciu, ktorú si môžete zmeniť. Stačí ísť do nastavení a nájsť možnosť nainštalované aplikácie. Vpravo hore nájdete menu, v ktorom sa nachádza možnosť predvolených aplikácií. Otvorí sa vám okno, kde si môžete vybrať akú aplikáciu chcete na hovory, SMS, mapy, atď.

Skontrolujte povolenia

Aplikácie si vyžadujú povolenia na to, aby mohli fungovať správne. Fotoaparát potrebuje prístup k vašej kamere, SMS aplikácia ku kontaktom. Vo všeobecnosti by malo platiť to, že si aplikácia vypýta len tie povolenia ku ktorým reálne potrebuje prístup. Skontrolovať si to môžete v nastaveniach. V nich nájdite možnosť povolenia a zobrazí sa vám zoznam, spolu s aplikáciami ktoré dané povolenie vyžadujú.

Android zariadenia majú tieto užitočné funkcie
Zdroj: Xmobile.com

Schovajte citlivé notifikácie

Ak nechcete, aby si ktokoľvek mohol prečítať vaše správy, alebo iné citlivé notifikácie, môžete ich jednoducho schovať. V nastaveniach máte možnosť notifikácie a v nej nájdete možnosť prepnúť zobrazovanie citlivých notifikácií. Je na vývojárovi určiť ktoré upozornenie je citlivé, no spravidla do tejto kategórie spadajú všetky správy.

Mohlo by vás tiež zaujímať