RECENZIA REDMI 9
Zdroj: YouTube (Isa Marcial)

Na ceste je nový lacný model od Xiaomi: Predstavenie má prebehnúť ešte tento rok!

Spoločnosť Xiaomi v blízkej dobe predstaví novú sériu svojich lacných modelov. Na ceste je totiž séria Redmi 11 so slabšou výbavou.

Lacné smartfóny tvoria stále veľkú časť dopytu na trhu, pričom si to uvedomujú aj výrobcovia smartfónov. Platí to najmä pre Androidy, ktoré bodujú práve s dostupnými modelmi. Rovnako je to aj u čínskeho Xiaomi, ktoré prostredníctvom svojich dcérskych značiek predstavuje menej vybavené, no zároveň lacnejšie telefóny. My sa teraz prostredníctvom známej komunity Xiaomiui dozvedáme o blízkom predstavení nového modelu, ktorý bude patriť pod značku Redmi. Obháji reputáciu obľúbených modelov, ktoré patria pod Redmi? To sa dozvieme pravdepodobne už čoskoro, keďže predstavenie s najväčšou pravdepodobnosťou prebehne ešte tento rok. My vám teraz prinášame podrobnejšie informácie, ktoré unikli z certifikácie TENAA.

Xiaomi predstaví model Redmi 11A

Základný modelový rad spoločnosti Redmi patril ešte donedávna medzi najlacnejší rad na trhu. Nedávno ho však predbehol rad Redmi A, ktorý sa pýši nízkou výbavou, čistým Androidom a cenou pod úrovňou 100€. Aj napriek tomu však rátame s tým, že modelový rad Redmi 11 príde s atraktívnou cenou, pričom nám známym zástupcom série je Redmi 11A. Práve tento model sa totiž teraz objavil v TENAA certifikácii a poodhalil ako svoj dizajn, tak aj niečo málo zo svojej výbavy.

Ako môžete vidieť na obrázkoch, dizajn lacného modelu od Xiaomi odkazuje na lacnejší smartfón, pravdepodobne s plastovou konštrukciou. Model na zadnej strane disponuje pomerne výrazným logom spoločnosti, čo je typické práve pre nižšiu kategóriu zariadení. Kamera smartfónu s označením Redmi 11A má mať tri snímače a selfie snímač sa má nachádzať vo výreze displeja. Ďalšou vlastnosťou telefónu má byť snímač odtlačkov prsta na zadnej strane zariadenia. Nemá sa teda skryť v tlačidle vypínania, čo je typické skôr pre strednú striedu zariadení.

Predstavenie už tento rok?

O tom, že má Xiaomi tento rok predstaviť ešte niekoľko modelov, všetci dobre vieme. Tešiť sa môžeme na nový vlajkový rad s označením Xiaomi 13, ktorý by mal prísť na čínsky trh koncom tohto mesiaca, prípadne začiatkom toho budúceho. Okrem toho sa však dozvedáme aj o predstavení lacných modelov z radu Redmi 11, ktorý podľa kódového označenia (22120RN86C) príde niekedy v priebehu budúceho mesiaca. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde zatiaľ len o čínske predstavenie, no neskôr by sme sa mali dočkať aj globálneho odhalenia.

Xiaomi Redmi 9 recenzia
Redmi 9. Zdroj: YouTube (ATC Android ToTo Company)

V súčasnosti tak poznáme aj globálne kódové značenie novinky od Xiaomi, ktoré je 22120RN86G. Rovnako vieme, že model príde aj na indický trh, no viac informácií k odhaleniu novinky s označením Redmi 11A zatiaľ nemáme. Je však vysoko pravdepodobné, že lacný Xiaomi nepríde na trh sám. Doplniť by ho mohli ďalšie novinky z radu Redmi 11.

Lákajú vás takéto lacné modely od Xiaomi? Alebo ste skôr fanúšikmi drahších zariadení? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať