Redmi A1 1
Zdroj: Redmi India

Xiaomi predstavilo model Redmi A1 aj pre Európu: Novinka ponúka nízku cenu aj čistý Android

Redmi A1 je novinkou od Xiaomi, ktorá prichádza s cenou, akú sme tu dlho nevideli. Navyše prináša funkcie, ktoré sa zo smartfónov vytrácajú.

O smartfóne s označením Redmi A1 sme už počuli mnoho informácií. O novom zariadení sa rozprávalo ako o smartfóne, ktorý prinesie na náš trh niečo, čo sme tu dlho nevideli. Ide totiž o zástupcu najnižšej triedy smartfónov, aké sme tu mali možnosť vidieť pred niekoľkými rokmi. Xiaomi totiž už dlho neprinieslo zariadenie, ktoré by ponúklo cenu okolo 100€. Novinka od spoločnosti Redmi však medzi takéto smartfóny patrí a nás zaujal nielen pre svoju cenu. Ako teda model, ktorý sa predstavil v Indii a mieri aj na globálny trh vyzerá? Pozrite sa s nami na najnovšie informácie priamo z jeho predstavovania.

Redmi A1 prináša výbavu, akú si bude môcť dovoliť každý

Model s označením Redmi A1 sme mali možnosť vidieť vo viacerých únikoch, ktoré odhaľovali výbavu smartfónu. Dnes vám už vieme prezradiť, že sme sa v únikoch nemýlili a model skutočne poháňa čipset MediaTek Helio A22, ktorý patrí do najnižšej triedy smartfónov. O hernom smartfóne sa teda nerozprávame, no ako model pre deti, staršie osoby a menej náročných používateľov skvele poslúži. Model prichádza navyše s lákavou koženou konštrukciou, akú sa Xiaomi snaží presadiť aj medzi lacnejšie modely namiesto nevkusného plastu.

Redmi A1 2
Zdroj: Redmi India

Pri smartfóne sa stretneme s 6.52″ HD+ IPS LCD displejom so 60Hz obnovovacou frekvenciou, mono reproduktorom, ktorý je v tejto cene naozaj vhodný a napríklad aj FM rádiom. Modelu teda nachýbajú ani staršie funkcie, ktoré sme v zariadeniach už dlhšiu dobu nevideli. O výdrž zariadenia sa postará 5000mAh batéria s podporou 10W nabíjania. USB port navyše podporuje funkciu USB On-The-Go pre pripojenie druhého zariadenia prostredníctvom USB.

Čistý Android systém v smartfóne s nízkou cenou

Výraznou výhodou smartfónu je prítomnosť čistého systému Android, o čom sme počuli v posledných dňoch z každej strany. Ide o verziu systému Android 12 pravdepodobne vo verzii Android 12 Go. Model navyše ponúka využitie dvoch kariet SIM v spojení s SD kartou. SD kartu môžeme v smartfóne využiť s kapacitou až do 512GB, čo s najväčšou pravdepodobnosťou aj využijeme. Model je totiž dostupný len v jednej pamäťovej konfigurácii, a tou je 2+32GB. Pamäť RAM je v tomto prípade typu LPDDR4X, no interné úložisko nám bez SD karty stačiť nemusí.

Redmi A1 3
Zdroj: Redmi India

Nespomenuli sme ešte kameru zariadenia. Tá prichádza s dvoma snímačmi, pričom hlavný má 8mpx a dopĺňa ho 2mpx sekundárny snímač. Selfie kamera ponúka 5mpx. Prejdime však k cene smartfónu. Počas predstavenia sa odhalila len cena pre Indiu, tá sa však v prepočte pohybuje okolo 81€. S takouto cenou si model určite nájde svoje miesto na trhu a aj spokojných zákazníkov.

Kúpili by ste si Redmi A1 pri takejto cene? Alebo vyžadujete vyššiu výbavu smartfónu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať