Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Pozrite sa na rendery vlajkových modelov z radu Xiaomi 13: Budú takto vyzerať vlajkové lode pre rok 2023?

Modely z radu Xiaomi 13 majú ponúknuť kompaktnú konštrukciu aj zakrivený displej. Nie všetko sa však objaví vo všetkých modeloch.

Práce na príprave vlajkových smartfónov z radu Xiaomi 13 sú už v plnom prúde. Niektoré úniky naznačujú, že na konci tohto mesiaca by sme mali byť svedkami predstavenia nových vlajkových lodí pre rok 2023 od Xiaomi. A aj keď pôjde s najväčšou pravdepodobnosťou len o čínske predstavenie, novinky by sa mali s rovnakou výbavou objaviť neskôr aj u nás. Teraz však na internete unikli kvalitné rendery nových modelov, ktoré nás v niektorých ohľadoch môžu aj šokovať. Tieto rendery pre nás sprostredkoval portál andro4ll.com a teraz vám ich prinesieme my. Musíme však skonštatovať, že nepôjde o žiadny prelomový dizajn, v určitom smere nám totiž modely budú pripomínať staršie generácie.

Xiaomi 13 prinesie podľa renderov rovný displej

Pri minulej generácii vlajkových smartfónov sme si mohli zvyknúť na to, že aj základný Xiaomi 12 ponúkol zakrivené hrany displeja. Aj v lacnejších verziách smartfónov sme si tak mohli vyskúšať prémiovú súčasť, pričom jediným modelom zo série, ktorý neponúkol zakrivený displej, bol Xiaomi 12 Lite. Teraz však narážame na rendery, ktoré poukazujú na rovný displej v prípade základného smartfónu série. Xiaomi 13 by tak nakoniec mal ponúknuť dizajn, na aký nemusíme byť zvyknutí.

Xiaomi 13 render
Zdroj: andro4all.com

V oblasti konštrukcie však zariadenie aj tak pôsobí prémiovo. Základný Xiaomi 13 sa totiž veľmi nápadne ponúka na iPhone, ktorý je jednoducho symbolom prémiovej triedy. Okrem toho sa taktiež dozvedáme niečo o veľkosti displeja. Ten by mal byť v prípade základného modelu s uhlopriečkou 6.2″, opäť teda pôjde o kompaktný telefón. Pozrieť sa však môžeme aj na kameru, ktorá nám týmto renderom opäť raz potvrdzuje predchádzajúce úniky. Modul kamery by mal byť v tvare štvorca, no bude väčší, ako sme zvyknutí.

Pro verzia bude o niečo väčšia

Aj vy pravdepodobne rátate s tým, že model s prívlastkom Pro neponúkne kompaktné rozmery, ako je tomu u základnej verzie. Xiaomi 13 Pro má totiž v konečnom dôsledku priniesť až 6.65″ displej, ktorý by mal byť zakrivený. Z renderov sa taktiež dozvedáme informácie o selfie kamere, ktorá by mala byť umiestnená v centrálnej časti priestrelu displeja. Kamera modelu by mala byť usporiadaná rovnako ako u základného Xiaomi 13 s tým rozdielom, že pravdepodobne pôjde o rovnakú kameru, akú môžeme nájsť aj v Xiaomi 12S Ultra. Tešiť sa tak môžeme na 50mpx snímač s veľkosťou 1″, pričom by sme sa mali dočkať aj Leicy na globálnom trhu.

Xiaomi 13 Pro render
Zdroj: andro4all.com

Fanúšikovia a potenciálni kupcovia modelov z radu Xiaomi 13 sa môžu tešiť aj na duálne reproduktory a USB-C konektor, čo je však dnes už takmer samozrejmosťou. Ako sme už spomenuli, predstavenie noviniek by malo prebehnúť koncom tohto mesiaca, prípadne začiatkom budúceho. Oba modely má poháňať čipset Snapdragon 8 Gen 2, ktorý nám spoločnosť Qualcomm predstaví už o pár dní.

Láka vás niektorý z modelov z radu Xiaomi 13? A ktorý je váš favorit? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať