Xiaomi Mi 11_fotografia
Zdroj: Weibo (Digital Chat Station)

Na Xiaomi Mi 11 sa hrnie vlna sťažností. Vraj má radu chýb!

Vývojári Xiaomi majú plné ruky práce. Zákazníci, ktorí si zakúpili Mi 11 hlásia mnoho chýb, ktoré im znepríjemňujú fungovanie so smartfónom

Xiaomi ešte koncom decembra minulého roka predstavilo nový vlajkový model smartfónu, Mi 11. Hoci nebola predstavená aj Pro verzia, tak aj napriek tomu, sa po Mi 11 len zaprášilo. Po spustení predajov spoločnosť ohlásila niekoľko rekordov, ktoré dosiahli už 5 minút po spustení oficiálneho predaja!

Na globálnu priemeru ešte čakáme

Hoci zariadenie bolo oficiálne už predstavené, tak išlo len o uvedenie zariadenia pre čínsky trh. Na globálnu premiéru si ešte budeme musieť počkať. Tá by sa mohla odohrať už v priebehu februára. Rovnako sa špekuluje, že po pri Mi 11, bude predstavená aj Pro, či Lite verzia zariadenia.

Vráťme sa však ešte späť k modelu Mi 11. Ten najnovšie získava extra pozornosti, nie však takej, akú by si Xiaomi priamo. Dôvodom je, že mnoho používateľov sa sťažuje na chyby zariadenia, s ktorými sa stretáva.

Portál gizmochina.com, ktorý upozorňuje na problémy píše, že software zariadenia má viacero nedostatkov, z ktorých musia vývojári spoločnosť šedivieť. Podľa publikovaných informácií, používatelia smartfónu majú nasledovné problémy:

  • Telefón sa sám náhodne vypína a reštartuje
  • Aplikácia Fotoaparátu padá
  • Niektoré hry buď nefungujú, alebo majú rozostrený obraz
  • Procesor Snapdragon 888 sa silno zahrieva, pričom dochádza k obmedzeniu výkonu
  • 108Mpx fotoaparát nefotí podľa predstáv používateľov. Prirovnávajú ho k priemernej kamere
  • Reproduktory občas pískajú

Ako môžete vyššie vidieť, tak ide o vcelku závažné nedostatky. Druhým dychom treba dodať, že väčšina z nich môže byť hravo odstránená pomocou aktualizácie softwaru. V každom prípade, budeme túto tému aj naďalej sledovať a neskôr vás budeme informovať, či došlo k náprave.

Mohlo by vás tiež zaujímať