MIUI Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

Nadstavba MIUI konečne ponúkne dlhoočakávanú funkciu: Vyskúšať si ju budete môcť aj vy!

V Xiaomi smartfónoch budeme môcť konečne využiť funkciu, ktorú priniesol ešte Android 12. Podpora príde vďaka aktualizácii MIUI.

V posledných dňoch netrpezlivo čakáme na informácie ohľadom predstavenia novej nadstavby MIUI 14. Tá by so sebou mala priniesť viaceré možnosti prispôsobenia domovskej obrazovky, pričom taktiež začne podporovať funkciu známu už v Androide 12. Konkrétne sa rozprávame o Monet ikonách, ktoré sa stali súčasťou nového dizajnu Material You, no v Xiaomi smartfónoch sme ich zatiaľ nemohli nájsť. Ako nás ale informuje komunita Xiaomiui, táto funkcia pre personalizáciu domovskej obrazovky a ikon aplikácií zavíta aj do týchto telefónov. Ako teda bude funkcia pre Monet ikony vyzerať v smartfónoch? A ktoré všetky telefóny ju budú podporovať? Na bližšie informácie sa môžete pozrieť spolu s nami!

Nadstavba MIUI ponúkne podporu pre Monet ikony

Čínska spoločnosť Xiaomi je známa najmä pre svoju nadstavbu, ktorá ponúka množstvo skvelých funkcií. Tie častokrát nenájdeme ani v operačnom systéme Android, no tu treba spomenúť, že to má aj svoje nevýhody. Samotné funkcie Androidu sú tak častokrát nadstavbou MIUI utláčané do úzadia, pričom používatelia Xiaomi smartfónov zvyčajne neprofitujú s nových zmien používateľského rozhrania. Rovnako sa stalo aj s Monet ikonami, ktoré slúžia k prispôsobeniu dizajnu s tapetou, prípadne ďalšími súčasťami systému.

Operačný systém Android 12 tak ponúkal možnosť zosynchronizovania témy podľa farby tapety, pričom ak ste využívali napríklad modrú tapetu, do modrej farby sa mohli zosynchronizovať aj všetky ikony aplikácií. Táto možnosť majiteľom smartfónov od Xiaomi chýbala, no v blízkej dobe sa to má zmeniť. Ako sme už spomenuli, nadstavba MIUI má v novej verzii podporovať aj túto funkciu, čo pocítime už v blízkej dobe. Nie každý smartfón ale bude môcť nové ikony na domovskej obrazovke využiť.

Podporu budú môcť evidovať len niektoré modely

Aj keď Monet ikony boli súčasťou operačného systému Android 12, u Xiaomi to tak úplne platiť nebude. K ich využitiu budete musieť totiž svoj telefón aktualizovať až na Android 13, teda na aktuálne najnovšiu verziu systému od spoločnosti Google. Ako sme už ale spomenuli, tak aj nadstavba MIUI v tom bude mať svoju úlohu. K využitiu tejto funkcie na prispôsobenie domovskej obrazovky tak budete musieť mať smartfón aktualizovaný na nadstavbu MIUI 14. Tá pomaly začína prichádzať do viacerých smartfónov aj na globálnom trhu.

MIUI 14 logo
Zdroj: andro4all.com

Oficiálne predstavenie novej verzie nadstavby zatiaľ neprebehlo, nejde teda o oficiálne informácie od Xiaomi. Nadstavba MIUI 14 však v súčasnosti prichádza do smartfónov, ktoré sa nachádzajú v Mi Pilot programe. Aktualizované modely nám tak mohli poukazať na to, že Monet ikony budeme môcť využívať aj v Xiaomi smartfónoch, v čo sme už ani nedúfali.

Využili by ste vo svojom smartfóne Monet ikony z Androidu 12? Alebo vám doteraz nechýbali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.