MIUI 13_xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Nadstavba MIUI získa možnosť úpravy animácií: Takéto zmeny s nimi budeme môcť robiť!

S nadstavbou MIUI sa konečne dostaneme aj k úprave rýchlosti animácií, ktoré so sebou nadstavba prináša. Príchod funkcie je už za rohom.

Nadstavba MIUI je známa aj pre množstvo úprav, ktoré so systémom môžeme robiť. Podľa seba si môžeme nastaviť prakticky všetko, čo nám len napadne. A práve na toto vsádzajú fanúšikovia, keď siahajú po novom smartfóne. Veľké možnosti úprav systému lákajú potenciálnych zákazníkov, ktorí si nakoniec aj smartfón s touto nadstavbou od Xiaomi zakúpia. Teraz však spoločnosť pracuje na väčšom množstve zmien, ktoré prinesie do svojej nadstavby. Medzi tieto zmeny budeme môcť už čoskoro zaradiť možnosť úpravy animácií, ktoré máme vo svojom systéme. Ako bude táto zmena vyzerať a čo všetko si budeme môcť upraviť? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

Nadstavba MIUI nám umožní upraviť si animácie v smartfóne

Či už vlastníte smartfón od Xiaomi, Redmi alebo Poco, určite vo svojom zariadení nájdete nadstavbu MIUI. Táto populárna a veľmi prepracovaná nadstavba od Xiaomi sa v blízkej dobe dočká zmeny, ktorá mnohých fanúšikov poteší. Pôjde skôr o menšiu kozmetickú úpravu, predsa len však zmení náš pohľad na používanie smartfónu. Po novom si totiž budeme môcť vybrať, aké rýchle animácie chceme využívať. Medzi možnosti môžeme zarátať pomalšie animácie, pri ktorých budú animácie spomalené v porovnaní s klasickými „defaultnými“ animáciami.

Rovnako nám tak ostane možnosť využívania stredne rýchlych animácií, pri ktorých sa prakticky nič nezmení od základného nastavenia. Pozornosť však púta zrýchlenie animácií, ktoré môže na prvý pohľad ponúkať dojem, že smartfón je o niečo rýchlejší. Pri využití tejto možnosti by sa tak animácie mali ako keby vytratiť, resp. zrýchliť natoľko, že ich vlastne vôbec neuvidíme. Zmena by mohla ako vylepšiť drahšie a výkonnejšie smartfóny, tak navodiť plynulejší dojem z lacnejších a pomalších smartfónov. V súčasnosti sa podobná možnosť nachádza vo vývojárskych nastaveniach smartfónu, pričom je trochu komplikovanejšie sa k nej dostať a určite sa neodporúča ju využívať, ak sa vo vývojárskych možnostiach neviete pohybovať. Táto funkcia by však mala zavítať priamo do hlavnej ponuky nastavení smartfónu.

Novinka už pomaly prichádza do smartfónov

Po predstavení nadstavby MIUI 13 sa nám mohlo zdať, že so sebou prináša pomerne málo zmien. Xiaomi to však kompenzuje tým, že nové a nové funkcie stále prináša do smartfónov aj po predstavení. Medzi takéto funkcie môžeme zarátať aj možnosť úpravy intenzity animácií, ktoré v smartfóne nájdeme. V súčasnosti sa tak funkcia nachádza v alpha verzii MIUI Launcheru a nevieme, kedy sa dostane do stabilnej verzie systému. Musíme však podotknúť, že známy leaker Kacper Skrzypek túto funkciu už mal možnosť otestovať v Xiaomi.eu verzii ROM.

Nová funkcia môže osloviť viacerých majiteľov smartfónov, ktorým sa zdajú animácie zbytočné a príliš zdĺhavé alebo naopak príliš krátke. S funkciou sa tak budeme môcť vyhrať ako sa nám len bude chcieť a nebudeme tak už musieť zachádzať do vývojárskych možností smartfónu. Na jej uvedenie u nás si však ešte chvíľu počkáme, zdá sa.

Využili by ste možnosť úpravy animácií v nadstavbe MIUI? A upravujete si ich prostredníctvom vývojárskych nastavení? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať