Android 12 Xiaomi smartfony
Zdroj: Xmobile

Tieto nadstavby pre operačný systém Android sú najlepšie: Pozrite sa na to, ktoré to sú!

Každý výrobca prináša svoju úpravu systému Android. Pozrite sa, ktoré nadstavby pre operačný systém Android sú aktuálne najlepšie.

Len v máloktorom smartfóne dnes nájdeme čistý systém Android bez akejkoľvek úpravy výrobcom. Výrobcovia smartfónov vo väčšine prípadov prinášajú svoje úpravy systému, ktoré nazývame aj ako nadstavby. Takmer každý výrobca však prináša svoju nadstavbu tak, ako Xiaomi prináša MIUI, Realme prináša RealmeUI či Honor ponúka MagicUI. Na trhu je teda viacero druhov takýchto úprav, pričom každá má iné funkcie, prednosti či používateľské rozhranie. Ktoré tieto nadstavby sú teda v súčasnosti najlepšie a prinášajú najlepšie funkcie v kombinácii so skvelou optimalizáciou? Odpoveď nám prináša portál gizchina.com a my sa na ňu teraz pozrieme spoločne. A kto vie, možno vás tento rebríček bude inšpirovať k ďalšej kúpe vášho smartfónu.

MIUI od Xiaomi

Už v úvode sme spomenuli nadstavbu MIUI, ktorú spravuje spoločnosť Xiaomi. Môžeme ju nájsť v smartfónoch od Xiaomi, Redmi či s menšími úpravami aj v smartfónoch z radov Poco. V súčasnosti sa táto úprava systému Android radí medzi najobľúbenejšie a najlepšie optimalizované nadstavby smartfónov, pričom sa rozprávame práve o verzii MIUI 13. Minulý rok nadstavba MIUI 12 obdržala celkom obsiahlu kritiku, no tohtoročná verzia sa zdá že všetko napravila a prináša oveľa lepší používateľský zážitok. Musíme spomenúť aj naozaj prepracované funkcie bezpečnosti, ktorými nadstavba od Xiaomi v najnovšej verzii disponuje a umiestňuje sa tak na pozíciu TOP piatich nadstavieb pre operačný systém Android.

JoyUI pre herné smartfóny Blackshark

Pôvodne spoločnosť spadajúca do skupiny Xiaomi, dnes pod taktovkou čínskej spoločnosti Tencent. Blackshark prináša výkonné herné smartfóny s dostupnou cenou a naozaj prepracovanou nadstavbou. Už minulý rok táto nadstavba s označením JoyUI vyhrala ocenenie ako jedna z najlepších úprav systému Android. Tohtoročná verzia v podobe JoyUI 13 rovnako prináša skvelý používateľský zážitok a navyše optimalizáciu pre herný výkon. Nanešťastie však ku nám prichádza len veľmi obmedzené množstvo smartfónov s touto nadstavbou, aj ked je veľmi kvalitná.

RedMagic OS v smartfónoch Nubia

Čínska spoločnosť ZTE rovnako prináša kvalitný softvér do svojich herných smartfónov z radov Nubia. Nadstavba s označením RedMagic OS rovnako patrí medzi najlepšie nadstavby systému Android, no rovnako ako v predchádzajúcom prípade, množstvo takýchto smartfónov u nás nenájdeme. Aktuálna verzia je RedMagic 5.0 a práve táto verzia sa dnes radí medzi najlepšie úpravy systému Android.

RealmeUI ako nadstavba pre smartfóny Realme

Realme dnes už vôbec nepatrí medzi neznáme značky, práve naopak. Spoločnosť dnes žne jeden úspech za druhým aj na našom trhu a svoje zásluhy má na tom aj nadstavba Realme UI. Aktuálnu verziu RealmeUI 3.0 dnes môžeme nájsť v celkom početnom množstve smartfónov a aj keď sa môže zdať, že je nadstavba ešte v plienkach, vôbec tomu tak nie je. Spoločnosť Realme aktuálne pracuje na vylepšeniach nadstavby ako sa len dá a musíme uznať, že ak takto bude spoločnosť pokračovať ďalej, do budúcna má veľký potenciál.

ColorOS v modeloch od spoločnosti Oppo

Pomerne novým hráčom na našom trhu je aj Oppo. V smartfónoch od spoločnosti Oppo môžeme nájsť nadstavbu ColorOS aktuálne v najnovšej verzii ColorOS 12. Na predajných pultoch môžeme dnes nájsť viaceré smartfóny, ktoré disponujú práve touto nadstavbou a najväčšou prednosťou nadstavby je jej používateľské rozhranie. Spoločnosť si však vsádza aj na minimalizme a podpore až 67 jazykov, čím sa rovnako umiestňuje v TOP 5 najlepších úprav Androidu, ktoré nájdeme na trhu.

Vlastníte smartfón s niektorou z týchto nadstavieb? A ktorá je vaša obľúbená? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať