Flashlight Xiaomi
Zdroj: Unsplash.com/Jeremey Bishop

Návod: Zapnite si baterku vo vašom Xiaomi jednoducho, bez odomknutia obrazovky

Vďaka klávesovým skratkám dokážete zapnúť baterku oveľa jednoduchšie, bez zdržaní a v sekunde. Naučíme vás ako.

Medzi množstvom funkcií, ktoré nám spoločnosť Xiaomi ponúka v nadstavbe MIUI, nájdeme aj klávesové skratky. Pomocou fyzických tlačidiel nášho smartfónu môžeme vykonávať činnosti v systéme, ako je napríklad aj rozsvietenie baterky.

Koľkokrát ste potrebovali v sekunde rozsvietiť svetlo? Každý z nás to zažil. Kráčate po neosvetlenom chodníku, zhasnú lampy alebo ste doma a vypadne elektrina. Prvé čo máte po ruke je zvyčajne váš telefón. No na to aby ste zapli baterku, tak ho musíte minimálne odomknúť a nájsť ikonu svetla alebo ho aktivovať zo stiahnutej roletky

Vďaka klávesovým skratkám dokážete zapnúť baterku oveľa jednoduchšie, bez zdržaní a v sekunde. A to všetko zvládnete pár klikmi pri nastavovaní nadstavby Androidu MIUI.

My odporúčame, aby ste si nastavili telefón tak, že sa baterka zapne pri dvoch stlačeniach hlavného tlačidla. Avšak máte aj iné možnosti a telefón si môžete prispôsobiť podľa seba.

Aby ste aktivovali priamy prístup k baterke pomocou vypínača na Xiaomi, budete musieť vykonať iba tieto kroky:

Zapnutie baterky dvoma klikmi hlavného tlačidla.
Zapnutie baterky dvoma klikmi hlavného tlačidla. Zdroj: Xiaomiportal.sk

Prejdite do časti Nastavenia> Rozšírené nastavenia> Klávesové odkazy
Keď ste vo vnútri, vyberte možnosť «Zapnúť baterku», zvoľte «Dvojité stlačenie tlačidla Napájania«.

Môžete si tiež zvoliť inú z možností, ktoré ponúka MIUI. Vďaka tomu budete môcť zapnúť baterku bez nutnosti prebudenia smartfónu.

Radi by sme vám pripomenuli, že v sekcii Návody nájdete aj ďalšie postupy, ktoré vám pomôžu využiť celý potenciál vašich Xiaomi, Redmi alebo POCO telefónov a samozrejme aj funkcionalít MIUI.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať