Herný telefón
Zdroj: Unsplash.com

Nová aplikácia od Xiaomi vám umožní otestovať herný výkon vášho zariadenia: Pre ktoré smartfóny bude dostupná?

Xiaomi vytvorilo novú aplikáciu, ktorá umožňuje používateľom sledovať herný výkon zariadenia. Jej dostupnosť sa postupne bude rozširovať.

Čínska spoločnosť Xiaomi nie je len výrobcom smartfónov, nositeľnej elektroniky a iných hardvérových záležitostí. Okrem tohto všetkého sa totiž čínsky výrobca sústreďuje aj na vývoj softvéru, pričom hlavným dôkazom je najmä nadstavba MIUI ako prvotný produkt spoločnosti. Keď sa však spojí záujem o hardvér a softvér, môže vzniknúť napríklad aj platforma pre testovanie výkonu zariadenia, ktoré práve využívate. Aj na toto sa práve Xiaomi sústredilo prostredníctvom svojej novej platformy, ktorú nazvalo Kite. O čo konkrétne ide a pre ktoré modely bude nová aplikácia dostupná nám prezradil portál gizmochina.com. A my sa s vami teraz o tieto zistenia samozrejme podelíme.

Xiaomi zverejnilo aplikáciu pre testovanie herného výkonu

Výkon smartfónu je stále veľmi dôležitou súčasťou, teda najmä vo chvíli, kedy na ňom potrebujete vykonávať dôležité úkony, prípadne hrať hry. A práve na hráčov sa teraz zameral aj čínsky gigant, ktorý pracuje na skvalitňovaní svojich produktov a taktiež na väčšom zameraní na hráčov. S týmto im má pomôcť aj aplikácia Kite, ktorá má za úlohu sledovať herný výkon zariadenia a následne nás informovať o tom, ako náš model pracuje. K takýmto testom väčšinou využívame rôzne benchmarky, no pri nich testujeme zariadenie jednorazovo.

Xiaomi Mi 10 herny telefon
Zdroj: YouTube (Ictfix.net)

Aplikácia Kite však bude sledovať naše zariadenie dlhodobo, keďže bude môcť pracovať na pozadí. Navyše ide o nenáročnú aplikáciu, ktorá nespotrebuje množstvo energie zariadenia a nezaberie množstvo výkonu, ktoré by mohlo byť využité na inom mieste. V súčasnosti sa aplikácia pre testovanie výkonu od Xiaomi začína šíriť medzi používateľmi, keďže pôjde o voľne dostupnú aplikáciu. Aj napriek tomu však s appkou Kite pre testovanie herného výkonu nemôžu rátať všetci.

Aplikácia nebude úplne pre všetkých

Platforma Kite bude slúžiť k sledovaniu výkonu zariadenia ako celkovo, tak sa zameria najmä na výkon zariadenia pre hry. Výsledkom sledovania tak budeme môcť usúdiť, či je vhodné s naším modelom hrať hry, prípadne aké hry. Niektoré zariadenia totiž pri náročnejších hrách môžu trpieť a prehrievať sa, pričom týmto problémom nemusíme venovať našu pozornosť. Prejdime však k tomu, pre koho bude nová aplikácia od Xiaomi dostupná. Ako sme už načrtli, ide o platformu pre smartfóny, pričom konkrétne pôjde o Android smartfóny.

smartfon vzhlad rozhrania
Zdroj: unsplash.com (Đức Trịnh)

Kite sa pritom nebude sústreďovať len na modely od spoločnosti Xiaomi a ich dcérskych značiek Redmi a Poco. Novú aplikáciu si v Číne môžu nainštalovať už všetci používatelia, ktorí vlastnia akýkoľvek Android akejkoľvek výkonnostnej triedy. Za spomenutie stojí tiež to, že ide o platformu, ktorá dokáže pracovať aj na starších verziách systému Android. V súčasnosti je tak nová platforma dostupná len v Číne a len pre modely s Androidom. Vieme však, že Xiaomi pracuje na upravení platformy aj pre sledovanie výkonu pre iPhony. A v blízkej dobe by sme sa mohli dočkať jej dostupnosti aj na globálnom trhu.

Využili by ste potenciál aplikácie Kite? Alebo vám príde zbytočná? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.