Xiaomi Mi Band 7_uvodny
Zdroj: YouTube (Mike O'Brien)

Nová generácia fitness náramkov od Xiaomi má byť už na ceste: Xiaomi Band 8 je už vo výrobe!

Xiaomi Band 8 má byť už vo výrobe. Na globálny trh by tak mohol prísť už v najbližších mesiacoch po boku vrcholného telefónu.

Čínske Xiaomi nie je populárne len pre svoje telefóny, ktoré sa radia medzi špičku na trhu. Okrem smartfónov pre skutočne každého sa totiž čínsky gigant sústreďuje aj na inú elektroniku, pričom príkladom je aj fitness náramok. Tento rok sa máme dočkať už ôsmej generácie ich vlastných fitness náramkov, ktoré sa vyznačujú nízkou cenou no špecifikáciami, aké by sme márne hľadali aj v lepších inteligentných hodinkách. Najnovšie sa tak známy leaker, Mukul Sharma na svojom Twitteri vyjadril, že nová generácia inteligentných náramkov už je na ceste. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o Xiaomi Band 8, kedy tento náramok teda príde do predaja? Pozrite sa na to spolu s nami!

Xiaomi Band 8 je údajne vo výrobe

Fitness náramky z dielne Xiaomi patria medzi najlepšie fitness trackery na trhu s dostupnou cenou. Sú nenápadné, no dizajnom elegantné natoľko, že ich dokážete spojiť so športovým aj elegantným outfitom. Posledná generácia fitness náramkov v podobe Xiaomi Band 7 prišla na trh v prvej polovici minulého roka, pričom už teraz môžeme čakať predstavenie jeho nástupcu. Xiaomi Band 8 tak podľa známeho leakera prišiel teraz už do výroby. Je teda plne pripravený na predstavenie a leaker ďalej spomenul, že ide o zariadenie určené pre globálny trh.

Tento rok by sme sa teda mohli dočkať globálneho predstavenia náramku skôr, ako ho uvidia v Číne. Zatiaľ ale nevieme nič potvrdiť, keďže novinka pravdepodobne príde na rovnakom predstavení ako aj vrcholný Xiaomi 13 Ultra. Ten by mal do Európy prísť približne v apríli či máji, čo by sedelo aj pre predstavenie ďalšej generácie fitness trackeru. Xiaomi Band 8 by teda vedel doplniť predstavovaciu udalosť najlepšieho modelu od Xiaomi pre rok 2023.

Čo nový fitness náramok ponúkne?

V priebehu minulého roka sme sa dočkali hneď dvoch zariadení zo série Xiaomi Band. Základný Xiaomi Band 7 tak vsadil na starší dizajn, ktorý je pre fitness náramky spoločnosti typický. Rovnako na globálnom trhu nepriniesol ani NFC, na čo fanúšikovia čakali. NFC sme sa nedočkali ani v jeho vylepšenej verzii v podobe Xiaomi Band 7 Pro, no v tomto prípade sme mohli vidieť zlepšenie aspoň v prítomnosti GPS. Rovnako nám tento náramok priniesol pozmenený dizajn, ktorý pripomínal skôr inteligentné hodinky. A aký dizajn nám prinesie Xiaomi Band 8?

Xiaomi Mi Band 7
Zdroj: Xiaomi

Zatiaľ je príliš skoro na to, aby sme vedeli predpovedať finálny dizajn náramku. Ak sa ale zopakuje situácia z minulého roku, tak nám čínsky gigant prinesie základný Xiaomi Band 8 s pôvodným, teda menším dizajnom a tým pádom pravdepodobne aj absenciou GPS. Prítomnosť NFC pre bezkontaktné platby by nás však potešila, no nemôžeme s ňou zatiaľ úplne rátať. Tak ako sme sa ale minulý rok dočkali aj vylepšenej Pro verzie náramku, tak nevylučujeme, že to tento rok bude rovnako.

Patríte medzi fanúšikov nositeľnej elektroniky od Xiaomi? A nosíte nejaké inteligentné hodinky či fitness náramok? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (1)
  1. Reading your article has greatly helped me, and I agree with you. But I still have some questions. Can you help me? I will pay attention to your answer. thank you.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.