Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Unikli informácie o výbave modelu Xiaomi 13 Ultra: Kamera má priniesť vylepšienie, no základ už poznáme

Xiaomi 13 Ultra bude najlepším modelom vlajkovej série Xiaomi. Novinka sa bude zakladať už na známych modeloch, no prinesie vylepšenie.

Predstavenie modelovej série Xiaomi 13 pre Európu je momentálne horúcou témou medzi fanúšikmi. Novinky z vlajkovej série spoločnosti by mali ku nám prísť už v priebehu najbližších týždňov. Čínske Xiaomi má túto sériu predstaviť na prelome februára a marca počas Mobile World Congress konferencie v španielskej Barcelone. V každom prípade sa na tejto konferencii majú ukázať len dva modely spoločnosti, ktorými bude Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro. Na vylepšený model s označením Xiaomi 13 Ultra tak máme zatiaľ ešte čakať. Už teraz sa však na internete objavujú rôzne úniky o zariadení, pričom výnimkou nie je ani ten, ktorý nám sprostredkoval portál notebookcheck.net. Čo nové sme sa dozvedeli o pripravovanom telefóne? Pozrite sa na to spolu s nami!

Kamera má prilákať fanúšikov

Azda najväčším lákadlom pre model Xiaomi 13 Ultra má byť jeho kamera. Na tú čakajú viacerí používatelia najmä po tom, čo dokázal vykonať Xiaomi 12S Ultra so svojím 1″ snímačom Sony IMX989 a pomocou od spoločnosti Leica. Podľa posledného úniku by aj tohtoročná generácia modelu mala vsadiť na rovnaký snímač kamery a taktiež priniesť nálepku Leicy. Vylepšením by ale mal byť modul s premenlivou clonou, ktorú by sme videli v smartfóny pod taktovkou Xiaomi prvý raz.

xiaomi 12S Ultra Concept
Zdroj: Xiaomi

Vzhľadom k tomu, že poznáme výbavu zvyšných modelov zo série Xiaomi 13, bude ťažké ju prekonať. Nevieme si tak predstaviť, čím ďalším by chcel Xiaomi 13 Ultra predbehnúť model Xiaomi 13 Pro, ktorý už tak prinesie skutočne bezkonkurenčnú výbavu. Podľa posledných informácií by tak model s prívlastkom Ultra nemal priniesť lepší displej ako jeho menej vybavený súrodenec, čo nám vôbec nebude prekážať. V prípade Xiaomi 13 Ultra by sme ale mali rátať s menším počtom vylepšení v porovnaní s Pro verziou.

Xiaomi 13 Ultra príde až o pár mesiacov

Ako sme už spomenuli, predstavenie modelovej rady Xiaomi 13 očakávame už o pár týždňov. S nimi ale model s prívlastkom Ultra prísť nemá. Na trhu ho očakávame až o pár mesiacov, čomu nasvedčujú aj úniky a informácie od známych leakerov. Predstavenie Xiaomi 13 Ultra tak podľa všetkého prebehne najskôr v priebehu apríla, no môže sa oneskoriť. Konkrétne informácie o predstavení zatiaľ nemáme ale čakáme, že ich získame najskôr po odhalení prvej dvojice modelov zo série Xiaomi 13.

Xiaomi 13 Pro
Zdroj: Xiaomi

Poslednou špekuláciou o zariadení s prívlastkom Ultra je, že by mal zmenšiť priestrel pre selfie kameru v displeji. Ten by mal byť menej výrazný najmä v porovnaní s modelom Xiaomi 13 Pro. Nakoniec by sme mali spomenúť, že predstavenie Xiaomi 13 Ultra bude tento rok aj pre Európu, užijeme si ho teda aj v rámci globálneho trhu.

Tešíte sa na predstavenie série Xiaomi 13? A ktorý model by ste si vybrali vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať