RECENZIA REDMI 9
Zdroj: YouTube (Isa Marcial)

Nový lacný model od Redmi sa objavil v certifikácii: O ktorý smartfón pôjde a čo nám prinesie?

Na ceste je zrejme nový Redmi Note 12, ktorý nám prinesie skvelú výbavu za ešte lepšiu cenu. Predstavenie môžeme čakať v priebehu tohto roka.

V poslednej dobe sa na nové smartfóny sústreďujeme o niečo viac, ako tomu bolo pred pár mesiacmi. Dôvodom je blížiace sa predstavenie nových modelov ale zároveň i certifikácia smartfónov nám zatiaľ neznámych. Jedným z týchto modelov je i smartfón od čínskeho Redmi, ktoré je dcérskou spoločnosťou veľkého Xiaomi. A i keď od nášho predstavenia série Redmi Note 11 zatiaľ neubehlo veľa času, čínske modely sú medzi nami už nejakú tú dobu a môžeme s pokojom na duši povedať, že čínsky gigant bezpochyby chystá ďalšiu sériu smartfónov. Medzi ne by mohol zapadnúť i zatiaľ neznámy model, ktorý nám odhalila komunita Xiaomiui. Jeho výbava totiž pekne zapadá do modelového radu Redmi Note, pričom by tento pokojne mohol získať číslovku dvanásť.

Takúto výbavu očakávaný model získa

Smartfóny z radov Redmi už spravidla prinášajú niekoľko kompromisov, ktoré nám zaručujú lepšiu cenu smartfónov. Vďaka tomu sú zariadenia od tejto dcérskej spoločnosti populárnejšie ako lepšie vybavené zariadenia od Xiaomi. Pripravovaný model, ktorý sa práve objavil v certifikácii, prinesie čipset od spoločnosti MediaTek. Tie nám opäť umožňujú priniesť nižšiu cenu, no stále veľmi slušný výkon. Vzhľadom k tomu, že pôjde o 5G model, očakávame čipset z radov Dimensity.

Ďalej nám náš zdroj uvádza, že model získa 22.5W nabíjanie. Takéto nabíjanie je o niečo slabšie, ako tomu bolo v prípade celého modelového radu Redmi Note 11. To nám však vôbec neprekáža, pretože to vyzerá tak, že tento model bude menej vybavený a tým pádom aj lacnejší. Nakoniec by sme sa vôbec nečudovali, keby prišiel ako čínska verzia modelu Redmi Note 12 a neskôr sa objavil i na našom trhu.

Očakávame i globálne predstavenie smartfónov

Zatiaľ nevieme odhadnúť, kedy nám Xiaomi predstaví nové modely a ani to, pod akým názvom sa na trhu objavia. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde však naozaj o modely z radu Redmi Note 12, nakoľko sú odhalené i verzie smartfónov od spoločnosti Poco. Často sa takýto rebranding stáva práve v modelovom rade Note, a preto by takéto označenie bolo logické. Predstavenie v Číne by však malo prebehnúť skôr a nové smartfóny by sme mohli vidieť už v priebehu nasledujúcich mesiacov. Globálne verzie smartfónov by však mohli prísť až niekedy v druhej polovici roka.

Čo poviete na takúto výbavu smartfónu, pozdáva sa vám? A ste skôr tím Redmi alebo Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať