Xiaomi Mi Mix_patent zariadenie s posuvnym mechanizmom_3
Zdroj: nl.letsgodigital.org, Sarang Sheth

Nový patent Xiaomi odhaľuje zariadenie, ktoré nesie viacero čŕt smartfónov z produktovej rady Mi Mix

Patent Xiaomi odhaľuje, akým smerom spoločnosť uvažuje pri navrhovaní nových smartfónov

Xiaomi už dávno nie je výrobcom smartfónov, ktorý len kopíruje a hľadá inšpiráciu v produktoch konkurencie, hoci z času na čas sa to stane. Skvelým príkladom je zariadenie Mi Mix Alpha, inovatívny koncept smartfónu, aký trh doposiaľ ešte nevidel. Rovnako výnimočná rada smartfónov bola aj Mi Mix, ktorá bolo doslova výkladnou skriňou technológií, ktorými Xiaomi disponovalo v čase predstavenia nových zariadení z tejto produktovej rady. Dlhšiu dobu však z tejto produktovej rady nevzišiel žiaden smartfón. Očakáva sa, že tento rok by to mohol už zmeniť.

Pozeráme na sa na Mi Mix 4?

Spoločnosť Beijing Xiaomi Mobile Software, ktorá patrí do konzorcia Xiaomi, podala ešte koncom októbra minulého roka žiadosť o patent na zariadenie, ktoré má niekoľko čŕt smartfónov z produktovej rady Mi Mix.

Ako môžete nižšie vidieť, tak predná strana zariadenia je tvorená plným displejom s minimálnymi rámčekmi naokolo. Zároveň v displeji nie je žiaden výrez, či kvapka, ktorá by schovávala prednú selfie kameru. Neznamená to však, že zariadenie nedisponuje prednou kamerou. Predná kamera je totiž schovanou pod vysúvacím mechanizmom, po ktorom dochádza k posunutiu displeja smerom dole.

Xiaomi Mi Mix_patent zariadenie s posuvnym mechanizmom_1
Zdroj: nl.letsgodigital.org

 

Zároveň treba podotknúť, že displej smartfónu zo spodnej časti zariadenia obteká jeho bradu a končí až v približne polovici jeho chrbta. Okrem iného zadná stena schováva aj kamerový modul. Tu však treba dodať, že technológia, nad ktorou uvažuje Xiaomi, sa zdá byť vcelku „veľkým a zbytočným“ luxusom. Dôvodom je, že hoci vysúvací mechanizmus pôsobí impresívne, tak stráca na zmysle v prípade, ak zariadenie disponuje displejom umiestneným v zadnej stene. V prípade selfie fotografie, je totiž možné využiť hlavný kamerový modul a zadný displej, ktorý by poslúžil ako hľadáčik.

Xiaomi Mi Mix_patent zariadenie s posuvnym mechanizmom_2
Zdroj: nl.letsgodigital.org, Sarang Sheth

V každom prípade, či Xiaomi použije tento patent aj v komerčne dostupnom zariadení, nie je dnes známe. Druhým dychom však treba dodať, že ak sa tak stane, tak pravdepodobne uvidíme túto technológiu v produktovej rade smartfónov Mi Mix.

Mimochodom, už o pár dní Xiaomi má v pláne predstaviť zariadenie Mi 11 na globálnom trhu, a rovnako sa očakáva, že spoločnosť uvedie v priebehu tohto roka 3 skladateľné zariadenia.

Zdroj: nl.letsgodigital.org

 

Mohlo by vás tiež zaujímať