Redmi Note 10 Pro Max
Zdroj: YouTube (C4ETech)

Nový Redmi Note 11 Pro 2023 sa objavil v databáze: Informácie o výbave sú však zavádzajúce!

Redmi Note 11 Pro 2023 sa podľa certifikácie bude spájať so starším čipsetom. Podľa všetkého však nepôjde o úplne pravdivú informáciu.

Už nejakú dobu vieme o príprave nového smartfónu od spoločnosti Redmi, ktorý má vychádzať z veľmi populárneho modelu. Rozprávame sa totiž o smartfóne Redmi Note 11 Pro 2023, pričom jeho predlohou by mal byť prelomový model pre modelový rad Redmi Note. Pôvodný Redmi Note 10 Pro totiž v roku 2021 prepísal históriu tejto série, keď ponúkol veľkú 5020mAh batériu, 33W nabíjanie, AMOLED displej a dokonca aj podporu 120Hz obovovacej frekvencie displeja. A práve tento smartfón by mal prísť už v blízkej dobe v novom prevedení. Najnovšie unikla informácia z certifikácie modelu v Google Play Console. Ako však informuje známy leaker Kacper Skrzypek na tvojom Twitteri, nie všetko je také, aké sa nám môže zdať.

Redmi Note 11 Pro 2023 sa objavil v Google Play Console

Viaceré úniky dnes poukazujú na to, že predstavenie modelu zo série Redmi Note 11 by mohlo prebehnúť ešte koncom tohto roka. Znovuobnovený Redmi Note 10 Pro by tak mal získať veľmi podobnú výbavu ako pôvodný model, teda len s menšími úpravami. Napriek tomu však môžeme rátať s tým, že sa nejaké zmeny v smartfóne objavia, najmä teda po softvérovej stránke. V Google Play Console sa však teraz zjavil práve Redmi Note 11 Pro 2023, no s celkom podstatnou zmenou oproti pôvodnému modelu. V zariadení sa totiž podľa certifikácie má objaviť čipset Snapdragon 712.

Ako však informuje známy leaker, čipset Snapdragon 712 ani nemá podporu pre najnovší Android 12. Ide o čipset, ktorý je zastaralý a oproti pôvodnému Snapdragonu 732G v Redmi Note 10 Pro by išlo o významnú zmenu k horšiemu. Leaker teda poukazuje na to, že tieto informácie budú nepravdivé a ide len o ďalšiu chybu, ktorá sa zjavila v tejto certifikácii. Informácii o čipsete Snapdragon 712 v modeli Redmi Note 11 Pro 2023 by sme teda nemali veriť.

Takáto chyba sa už raz stala

Nie vždy sa v certifikáciách objavia pravdivé informácie a podobná situácia nastala už pri smartfóne s označením Mi 11 Lite 5G. V Google Play Console sa totiž tento model pred predstavením objavil s čipsetom Snapdragon 765G. Na trhu sa však tento smartfón nakoniec objavil s čipsetom Snapdragon 780G, v certifikácii teda prišlo k chybe. Rátame s tým, že aj prípad Snapdragonu 712 v modeli Redmi Note 11 Pro 2023 bude rovnakou situáciou. Model by totiž nakoniec mohol na trh prísť s čipsetom, aký sa nachádzal v pôvodnom Redmi Note 10 Pro.

Redmi Note 10 Pro_smartfon
Zdroj: YouTube (Renzo Claros – Tech & Cameras)

Rovnako rátame aj s 6.67″ AMOLED displejom s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie, 108mpx hlavným snímačom kamery a ďalšou skvelou výbavou. Modelu nebude chýbať ani rýchlejšie 33W nabíjanie či 5020mAh batéria. Fanúšikov spoločnosti isto poteší aj potenciálna prítomnosť 3.5mm jacku pre slúchadlá, ktorý by sa v zariadení mohol objaviť. Zmeny v konštrukcii smartfónu totiž neočakávame a Redmi Note 11 Pro 2023 by sme nemuseli vedieť na prvý pohľad rozpoznať od pôvodného modelu.

Lákal by vás nový model od spoločnosti Redmi? A ako sa vám páčil pôvodný Redmi Note 10 Pro? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať