Xiaomi Poco C3 uvedenie na trh
Zdroj: Poco

Poco chce ovládnuť trh s najlacnejšími smartfónmi. Predstavilo zariadenie Poco C3

Xiaomi predstavilo Poco C3, zariadenie, ktorým chce dobiť trh s najlacnejšími modelmi smartfónov

Zatiaľ čo v prípade smartfónov strednej triedy nájdeme neúrekom zariadení, tak v prípade lacnejších modelov, je ich pomenej. Túto situáciu by chcela zmeniť spoločnosť Poco, ktorá predstavila zariadenie C3. Ak sa vám zdá zariadenie na prvý pohľad povedomým, tak vedzte, že nie ste ďaleko od pravdy. Ide totiž o takmer identickú kópiu smartfónu Redmi 9C. Na predstavenie nového modelu smartfónu upozorňuje portál gsmarena.com.

Poco C3 bude jedným z najdostupnejších smartfónov

Zariadenie ponúka veľký 6,53“ IPS LCD displej s rozlíšením HD+. Vo vrchnej časti displeja nájdeme kvapôčkový výrez, ktorý schováva prednú kameru. Pomer strán displeja je 20:9. Okrem iného model smartfónu bude dostupný v 3 farebných vyhotovenia. Konkrétne v modrom, čiernom a zelenom. Na chrbte smartfónu ďalej nájdeme trojicu kamier, konkrétne 13-megapixelový hlavný snímač, 2-megapixelovú makro kameru a hĺbkový snímač s rovnakým rozlíšením.

Čo sa týka softwaru, tak zariadenie prichádza na trh s predinštalovaným Androidom 10 v kombinácii s nadstavbou MIUI 12. Ďalej, pod kapotou nájdeme procesor spoločnosti MediaTek, konkrétne Helio G35, ktorý je doplnený o 3GB, resp. 4GB operačnej pamäte RAM v kombinácii so 32GB, resp. 64GB úložným priestorom. Komu by sa málilo, tak smartfón ponúkne rozšírenie pamäte aj prostredníctvom pamäťovej karty. Zároveň nechýba ani možnosť dvoch aktívnych SIM kariet. Zariadenie je ďalej dodávané s batériou o kapacite 5 000mAh, ktorú je možné nabiť prostredníctvom technológie rýchleho nabíjania pri výkone 10W.

POCO C3 cena
Zdroj: Poco

Prejdime však ku cene smartfónu, ktorá začína na úrovni ~100€, pričom pri príplatku približne 20€ dostane používateľ model vo verzii 4GB/64GB. Mimochodom, poteší aj P2i certifikácia, ktorá hovorí o odolnosti voči ošpliechaniu vodou. Vráťme sa však k úvodu, kde sme spomínali, že ide o takmer identickú kópiu zariadenia Redmi 9C. Nový Poco C3 bohužiaľ nie je vybavený skenerom odtlačkov prstov. V prípade, ak by ste si chceli pozrieť predstavenie smartfónu, tak môžete tak spraviť prostredníctvom videa nižšie.

Smartfón bol aktuálne predstavený pre indický trh pričom spoločnosť doposiaľ neprezradila, či bude dostupným aj pre ďalšie regióny.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.