Poco X3 NFC
Zdroj: YouTube (YugaTech)

Poco F5 Pro sa objavil v IMEI databáze: Čo o pripravovanej novinke vieme?

Poco F5 Pro príde do Európy ako zástupca vlajkovej série od Poco. Pozrite sa, čo o sebe odhalil v najnovšej certifikácii.

Po tom, čo svoje vlajkové vrcholné smartfóny predstavilo materské Xiaomi a dcérske Redmi, je na rade aj najmladší člen rodinky. Dcérske Poco sa pripravuje na predstavenie svojho vlajkového modelu, pričom v IMEI databáze aktuálne registrujeme novinku s označením Poco F5 Pro. O tomto telefóne sme už v minulosti počuli, pričom podľa našich informácií pôjde o už známy model. Bližšie informácie o tomto telefóne nám priniesla komunita Xiaomiui, ktorá nás na certifikáciu smartfónu upozornila. Ak teda patríte medzi fanúšikov spoločnosti Poco a čakáte na predstavenie nového modelu, tieto informácie by ste si rozhodne nemali nechať uniknúť.

Poco F5 Pro sa objavil v prvej certifikácii

Dcérska spoločnosť Poco sa pripravuje na predstavenie svojho vrcholného modelu, ktorý nám v roku 2023 ponúkne. Už klasicky je ním smartfón zo série Poco F, ktorá je prvou sériou, vďaka ktorej Poco prerazilo na trhu. Podľa uniknutých informácií a tiež najnovších správ z databázy sa nám tento rok na trhu objaví Poco F5 Pro, ktorý aktuálne vlastní kódové označenie ako 23013PC75G. Kód nám totiž prezrádza aj základné informácie o telefóne ako napríklad to, kedy by sa na trhu mohol objaviť. Posledné písmenko kódu, teda G označuje, že ide o telefón určený pre globálny trh, teda Európu.

Poco F5 Pro IMEI databáza
Zdroj: Xiaomiui

Prvé štyri číslice kódu nám zasa naznačujú predpokladaný dátum predstavenia. 2301 totiž značí rok 2023 a prvý mesiac roku. Poco by teda svoju novinku mohlo predstaviť už v nasledujúcich týždňoch. Vôbec by nás však neprekvapilo, keby sa nový Poco F5 Pro ukázal kedykoľvek v priebehu prvého kvartálu tohto roka. Vďaka certifikácii však vieme povedať, že predstavenie novinky je už za rohom a na trhu ju v plnej kráse uvidíme v blízkej dobe.

Vychádzať bude zo známeho modelu

Už od času predstavenia modelu Poco F2 Pro sa dcérska spoločnosť od Xiaomi inšpiruje sesterským Redmi a prináša nám na trh telefóny, ktoré sa v Číne predávajú v sérii Redmi K. Tá totiž do Európy tradične neprichádza, a tak nám ju prináša práve Poco. Inak tomu nebude ani tento rok a z posledných únikov vieme, že v prípade predstavenia modelu Poco F5 Pro pôjde o známy model ako Redmi K60. Do Európy nám teda zavíta nakoniec len základný model série Redmi K60 a nie jeho Pro verzia.

Redmi K60 Pro
Zdroj: Redmi

Poco F5 Pro nám teda prinesie čipset Snapdragon 8+ Gen 1, 6.67″ AMOLED displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou a 64mpx hlavným snímačom kamery. Prednosťou tohto telefónu je aj 5500mAh batéria a 67W káblové nabíjanie. Redmi v prípade novej série vsadila aj na 30W bezdrôtové nabíjanie, ktoré by mala novinka s označením Poco F5 Pro priniesť. Treba ale spomenúť, že základného Poco F5 sa pravdepodobne tento rok nedočkáme.

Patríte medzi fanúšikov dcérskeho Poco? Alebo preferujete Xiaomi či Redmi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.