Aké aplikácie máte v telefóne vy?
Zdroj: XMOBILE.sk

Používate niektoré aplikácie z tohto zoznamu: Vaša batéria sa vám nemusí odvďačiť!

Tieto aplikácie dokážu spotrebovať našu batériu najviac. Na zozname nájdeme populárne sociálne siete aj služby pre objednanie ubytovania.

Tipov a trikov ako predĺžiť výdrž a životnosť batérie nájdeme na internete mnoho. Takmer každý sa snaží starať sa o svoj smartfón tak, aby šetril svoju batériu, pričom sa tomu občas nevyhneme. Medzi častých žrútov batérie patrí napríklad vysoký jas displeja, mobilné dáta, nevhodné tepelné podmienky a rovnako aj aplikácie. Niektoré však dokážu batériu spotrebovať viac a iné menej, pričom veľmi dobre vieme, že medzi časté prípady radíme napríklad množstvo aplikácií pre fitness trackery či sociálne siete. My vám však teraz prinášame kompletný zoznam TOP 20 aplikácií, ktoré majú nepriaznivý vplyv na výdrž batérie nášho zariadenia. Inšpiráciu nám priniesol portál gizchina.com.

Prečo niektoré aplikácie využívajú batériu viac a iné zasa menej?

Je úplne bežné, že niektorá aplikácia dokáže našu batériu vybíjať viac ako iná. Dôvodov je k tomu viac, no azda medzi najčastejšie problémy bývajú procesy spustené na pozadí. Tie si vieme jednoducho odsledovať v nastaveniach nášho zariadenia a môžeme tak zistiť, ktoré aplikácie túto možnosť využívajú. Niektorým aplikáciám navyše dávame aj prístup k neustálemu využívaniu našej GPS, prípadne iným súčastiam, ktoré rovnako dokážu batériu spotrebovávať vo veľkej miere. Rátať však musíme aj s ďalšími okolnosťami.

Európska únia tlačí na dlhšiu životnosť smartfónov
Zdroj: Unsplash (Sten Ritterfeld)

Niektoré aplikácie patria medzi energeticky náročné len z toho dôvodu, že pri nich jednoducho trávime veľa času. Také sociálne siete samé o sebe nepredstavujú žrútov energie. Ak však vezmeme do úvahy, že pri scrollovaní sociálnych sietí vieme presedieť dlhšiu dobu, tak nakoniec nám dokážu batériu minúť rovnako ako aplikácia, ktorá neustále využíva GPS. Vyhnúť by sme sa mali aj celodennému používaniu aplikácií na mobilných dátach, keďže dokážu batériu spotrebovať viac. My vám však teraz prinášame zoznam konkrétnych aplikácií, ktoré sú na batériu najnáročnejšie.

Využívate niektoré aj vy?

Určite ste aj vy niekedy narazili na aplikácie, ktoré spotrebovávali viac energie, ako by ste očakávali. V takomto prípade ste hľadali príčinu vyššej spotreby batérie a keď ste na danú aplikáciu narazili, boli ste prekvapení. Napriek tomu niektoré z tohto výberu aplikácií patria medzi veľmi populárne, pričom majú niekoľko miliónov stiahnutí. Nižšie sa môžete pozrieť na výber TOP 20 aplikácií, ktoré nám vybíjajú náš smartfón najviac.

Aplikácie spotreba batérie
Zdroj: Gizchina.com

Ako môžete vidieť, na zozname nájdeme ako aplikácie populárnych sociálnych sietí, tak napríklad aj apky ako Airbnb či Booking. Nechýba ani aplikácia pre Uber na celkom vysoko postavenom mieste a prekvapiť dokázal aj Amazon so svojou aplikáciou. Veríme, že nie vždy sa však dá týmto aplikáciám vyhnúť, najmä keď sa za ne ťažko hľadá náhrada.

Ktoré z týchto aplikácií využívate aj vy? A vnímate skrz ne zvýšenú spotrebu batérie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať