Redmi air dots_xiaomi sluchadla
Zdroj: YouTube (Sean Talks Tech)

Pozrite sa, ako vylepšiť zvuk Bluetooth slúchadiel na vašom Xiaomi smartfóne! Poznáte tento trik?

Vaše Bluetooth slúchadlá môžu prehrávať zvuk oveľa lepšie a hlasnejšie ako doteraz. Aktivujte si k tomu túto jednoduchú funkciu.

Bluetooth slúchadlá sa stali v posledných rokoch niečím, čo tvorí povinnú výbavu takmer každého majiteľa smartfónu. Vytlačili tak z trhu klasické káblové slúchadlá, ktorých najväčšou nevýhodou bol najmä kábel, ktorý sa jednoducho vedel pretrhnúť alebo poškodiť. Slúchadlá sme si tak museli kupovať oveľa častejšie, dnes však s bezdrôtovými slúchadlami nemáme problém vydržať aj dlhšie. Ak teda takéto slúchadlá vo svojom Xiaomi smartfóne využívate, možno by ste sa mali pozrieť na to, ako vylepšiť ich zvuk. Postačí nám k tomu aktivácia jednej funkcie v nastaveniach, čo nám zaberie len pár sekúnd. Ak vás teda zaujíma ako na to, ste na správnom mieste.

Niekedy sa Bluetooth slúchadlá môžu zdať až príliš tiché

Aj keď sa Bluetooth slúchadlá považujú za veľmi praktické a jednoduché na využívanie, niekedy nám jednoducho ich zvuk nestačí. Najmä ľuďom, čo sú citlivejší na zvuk a dokážu rozoznať aj menšie nezrovnalosti v kvalite zvuku môžu spozorovať, že ich slúchadlá nefungujú tak, ako by si želali. Prenos zvuku a kvalitu žiaľ vylepšiť nemôžeme, keďže tu záleží aj na kvalite slúchadiel, ktoré si kúpime. S najväčšou pravdepodobnosťou zažijeme lepší zážitok pri posluchu z drahších, teda aj kvalitnejších slúchadiel. Ideálne je, keď si vyberieme slúchadlá aj s funkciou ANC, teda aktívneho potlačenia hluku.

Redmi Airdots 3
Zdroj: Xiaomi

Čo však vieme ovplyvniť je hlasitosť slúchadiel. V každom prípade si ale musíme dávať pozor na úrovne, pri ktorých hudbu počúvame. Pri počúvaní hlasnej hudby alebo iných zvukov si totiž môžeme poškodiť sluch a spôsobiť si aj iné zdravotné problémy. V niektorých prípadoch však naozaj musíme zakročiť, najmä vtedy, keď je totiž zvuk našich Bluetooth slúchadiel príliš slabý. Hlasitosť sa môžeme pokúsiť napraviť jednoduchým nastavením v našom smartfóne. Pozrite sa s nami ako na to.

Takto zlepšíte zvuk svojich bezdrôtových slúchadiel

K zlepšeniu hlasitosti našich bezdrôtových Bluetooth slúchadiel nám postačí aktivovať si len jednu funkciu v nastaveniach. Väčšina z nás na ňu však pri bežnom používaní smartfónu ani nenarazí, preto je ak ste ju zatiaľ neaktivovali, mali by ste to spraviť čo najskôr. Dosť už bolo ale rečí, poďte sa s nami pozrieť, ako túto funkciu aktivovať.

  • Otvorte si nastavenia Bluetooth vo vašom smartfóne
  • Pripojte k svojmu zariadeniu príslušné slúchadlá
  • Klepnite na šípku pri pripojených slúchadlách
  • Aktivujte funkciu Absolútna hlasitosť

Pamätajte si však, že pri aktivácii tejto funkcie nemôžete vo svojich slúchadlách počúvať žiadnu hudbu. Mali ste túto funkciu aktívnu aj predtým? A počuli ste niekedy o nej? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať