Redmi Note 8
Zdroj: YouTube (Sulit Tech Reviews)

Prečo chce Xiaomi znovu priniesť k životu Redmi Note 8 (2021)? Toto číslo hovorí za všetko!

Xiaomi ešte v auguste 2019 predstavilo smartfón Redmi Note 8, ktorý oslovil najmä menej náročných zákazníkov. Išlo o zariadenie, ktoré bolo poháňané procesorom Qualcomm Snapdragon 665. Pochváliť sa okrem iného mohlo veľkou 4 000mAh batériou, podporou technológie Quck Charge 3.0 s výkonom 18W, ale aj 48-megapixelovým hlavným kamerovým snímačom. Samozrejme, Xiaomi celý smartfón zabalilo do lákavej cenovky.

V posledných týždňoch sa začali vo zvýšenej miere objavovať nové informácie ohľadne pripravované modelu Note 8 2021. Dokonca sa objavili aj prvé špecifikácie smartfónu, ktoré vyplávali na povrch prostredníctvom rôznych certifikácií. Rovnako boli odhalené prvé informácie aj prostredníctvom zdrojového kódu MIUI, ktorý odhalil niekoľko ďalších vlastností zariadenia.

Dnes už vieme, že zariadenie bude disponovať IPS LCD displejom so 120Hz zobrazovacou frekvenciou, či čipsetom od spoločnosti MediaTek. Konkrétne by malo ísť o proces strednej triedy, Helio G85. Ďalej však treba povedať, že proces oficiálne podporuje len 60Hz displej. Do úvahy preto prichádza, že nebude predstavený jeden, ale hneď najmenej dva modely tohto zariadenia.

Okrem iného sa spomína najnovší Android 11 v kombinácii s nadstavbou MIUI 12.5. Druhým dychom treba povedať, že to sa aj očakávalo. Čo sa týka technológie rýchleho nabíjania, tak smartfón by mal podporovať 22,5W výkon, čo je nárast o 4,5W v porovnaní s modelom z roku 2019.

Prečo Xiaomi oživuje model Redmi Note 8?

Môžeme len špekulovať, prečo Xiaomi chce oživiť túto produktovú radu smartfónov, ktorá je už “ po záruke“. Avšak vzhľadom na to, že spoločnosť zdieľala prostredníctvom sociálnej siete Twitter správu spolu s predajmi tohto modelu smartfónu, môžeme minimálne tušiť, prečo sa chystá uviesť tento model v novom šate opäť na trh. Ako môžete vidieť nižšie, tak Redmi Note 8 bol doposiaľ predaný viac ako 25-miliónkrát. Môžeme tak hovoriť o nesmierne populárnom modely zariadenia.  Inými slovami, Xiaomi chce využiť nesmiernu popularitu tohto modelu smartfónu, ktorý očaroval miliónom používateľov.

Mimochodom, máte skúsenosť aj vy s týmto modelom smartfónu, prípadne jedným zo zariadení z produktovej rady Note 8? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať