redmi note 11
Zdroj: Youtube (Geekbuying)

Prečo sú modely z radu Redmi Note 11 také výnimočné? Táto súčasť sa väčšinou nachádza len v prémiových modeloch!

Modely z radu Redmi Note 11 získali virtuálny senzor priblíženia od Elliptic Labs, ktorý nájdeme len v prémiových modeloch.

Modelový rad Redmi Note 11 ku nám prišiel len pred pár dňami, no šialenstvo okolo týchto modelov stále neustalo. Stále odhaľujeme nové a nové informácie, ktoré z týchto smartfónov robia ešte atraktívnejšie zariadenia, ako sme si mysleli. Najnovšie nám portál mundoxiaomi.com prináša informáciu o prítomnosti jednej vlastnosti smartfónu, ktorú častokrát nájdeme len u prémiových smartfónov. Rozprávame sa konkrétne o technológii senzoru priblíženia od spoločnosti Elliptic Labs. O tej sa začalo vo väčšom rozprávať v priebehu minulého roka, no Xiaomi nám už túto technológiu prináša i do lacnejších zariadení. Prečo je táto technológia taká výnimočná a o čo vlastne ide? To si teraz povieme spoločne.

Xiaomi už spolupracuje s Elliptic Labs dlhšiu dobu

Spomínate si na legendárny model Mi MIX 2, ktorý nám čínsky gigant predstavil už v roku 2017? Práve tento model nám priniesol množstvo nových technológií, na ktorých Xiaomi spolupracovalo i s nórskou spoločnosťou Elliptic Labs. Spolupráca týchto dvoch spoločností v skutočnosti začala už v roku 2016 a odvtedy sme mohli sledovať značný posun v oblasti nových technológií. V prípade modelov z radu Redmi Note 11 čínske Xiaomi siahlo práve po senzore priblíženia, ktorý má vyriešiť problémy, ktoré sa nachádzali vo fyzickom senzore priblíženia.

Fyzický senzor priblíženia v smartfónoch počas posledných mesiacov spôsoboval problémy, kedy náš displej nezatmavoval vo chvíli, kedy to bolo potrebné. Na druhú stranu sa taktiež stávalo, že popri hovore sa displej zatmavil a zdalo sa, že v tú chvíľu funguje fyzický senzor priblíženia tak, ako by mal. Nebolo tomu však tak a po ukončení hovoru sa zasa displej nechcel rozsvietiť. Riešením má byť teda virtuálny senzor priblíženia v smartfónoch, ktorý Xiaomi nasadzuje primárne do prémiových smartfónov, akým bol napríklad minulý rok model Mi 11.

Lepšia a lacnejšia technológia i v modeloch z radu Redmi Note 11

Nakoľko v smartfónoch z radu Redmi Note 11 nenájdeme hardvérový komponent, modely mohli získať o niečo nižšiu cenu. Nie vždy však lacnejšie znamená horšie, pretože nová technológia je ešte lepšia, ako pôvodné riešenie hardvérovým komponentom. Vďaka nej sa vieme vyhnúť rôznym problémom, ktoré sprevádzali pôvodné riešenie senzoru priblíženia a modely z radu Redmi Note 11 majú o súčasť menej, ktorá by sa mohla neskôr potýkať s nejakými problémami.

Nové smartfóny z radu Redmi Note 11 prinášajú naozaj mnoho dôvodov pre to, aby sme si jeden z nich kúpili. Smartfóny by mali prísť do predaja už v najbližších týždňoch, a preto ak máte zálusk na niektorý z nich, nebudete už musieť dlho čakať. A ak vám aj doteraz táto technológia virtuálneho senzoru priblíženia nič nehovorila, tak veríme, že vás oslovila.

Ako sa vám pozdávajú nové modely z radu Redmi Note 11? Zvažujete kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať