Xiaomi 11 Lite_displej
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Prekáža vám notch okolo selfie kamery vášho Xiaomi? Pozrite sa, ako ho môžete skryť!

Ak vám nevyhovuje notch pre selfie kameru vo vašom displeji, vďaka vášmu Xiaomi smartfónu si ho môžete jednoducho v nastaveniach skryť.

Časy, kedy sme si kupovali smartfóny so širokými rámikami okolo displeja, sú už preč. Už pár rokov na trhu kraľujú zariadenia s rôznymi výrezmi, ktoré boli pôvodne široké, neskôr ich nahradili priestrely v tvare vodnej kvapky a nakoniec ich takmer úplne vytlačili priestrely pre selfie snímače. Momentálne sa niektorí výrobcovia snažia presadiť a zdokonaliť technológiu pre skrytie selfie kamery pod displej, čím by výrazné notche nadobro zmizli. Táto technológia však ešte stále nie je dostatočne dobrá a tak sa budeme musieť uspokojiť aj s telefónom, ktorý ponúka notch pre selfie kameru. Napriek tomu ho vieme vo svojom Xiaomi zariadení skryť. Pozrite sa, ako na to.

Niekedy nám notch jednoducho nevyhovuje

Aj keď je notch či priestrel pre selfie kameru častokrát účinným riešením, nie vždy sa nám musí na displeji hodiť. Síce nám šetrí priestor na displeji a umožňuje nám využívať väčšiu plochu efektívnejšie. Aj napriek tomu sa niektoré aplikácie s takýmto priestrelom či výrezom nemusia správať tak, ako by sme to potrebovali. Ich rozloženie môže byť nesprávne a my tak prichádzame o lepší zážitok z používania zariadenia. Práve z tohto dôvodu by sme mali v nastaveniach nášho Xiaomi smartfónu pristúpiť ku skrytiu tohto výrezu pre selfie kameru.

Poco M4 Pro_displej
Zdroj: YouTube (ProductNation)

Náš Xiaomi, Redmi aj Poco smartfón nám tak vďaka nadstavbe MIUI umožňuje výrez pre selfie kameru vynechať úplne, prípadne túto funkciu prispôsobiť len pre niektoré aplikácie. Takým štýlom sa môžeme vyhnúť zlému rozloženiu aplikácií, ale zároveň si ponechať notch pri bežnom používaní, kedy nám neprekáža. Spomenieme však, že toto nastavenie je pomerne dobre skryté v našom Xiaomi zariadení, a preto sa na prístup k nemu pozrieme teraz spoločne.

Takto dokážete skryť výrez pre selfie kameru vo vašom Xiaomi

Ak aj vás zaujíma, ako sa výraznému výrezu pre selfie snímač v displeji vyhnúť, ste na správnom mieste. Notch nám totiž nemusí prekážať, ak teda obetujeme kúsok nášho displeja, na ktorom by sa mohol zobrazovať obsah. Stane sa však z neho ako keby notifikačná lišta, ktorá bude celá začiernená. Nižšie sa môžete pozrieť na kompletný návod, ako toto nastavenie aktivovať.

  • V nastaveniach vášho smartfónu klepnite na možnosť Upozornenia a Centrum ovládania
  • Zvoľte možnosť Stavový riadok
  • Ak chcete notch skryť úplne, zvoľte možnosť Skryť notch
  • Ak chcete výrez limitovať len pre niektoré aplikácie, zvoľte Notch na individuálnych aplikáciách

Poznali ste túto funkciu v nastaveniach aj predtým? A vyhovuje vám skôr priestrel či výrez pre selfie kameru alebo by ste radšej použili túto funkciu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať