Xiaomi 13 Ultra kamera
Zdroj: Xiaomi

Prémiový Xiaomi 13 Ultra prešiel testom výdrže batérie: Ako je na tom v porovnaní s konkurenciou?

Xiaomi 13 Ultra je jedným z najlepších smartfónov vo svojej kategórii. Ako však dopadol v teste batérie? Pozrite sa na to s nami!

Model Xiaomi 13 Ultra je aktuálne tým najlepším a zároveň najdrahším smartfónom, ktorý nám čínsky gigant ponúka vo svojom portfóliu. Tohtoročná verzia s prívlastkom Ultra navyše získala aj globálnu distribúciu, no na Slovensku ho oficiálnym spôsobom nezoženieme. Aj napriek tomu si tento model môžeme kúpiť v globálnej verzii a užívať si jeho nadupanú výbavu. Najnovšie sa prémiový smartfón z dielne Xiaomi podrobil aj testu batérie a nabíjania platformou DxOMark. Z tohto testu vyšiel tento smartfón ako skutočne obstojný model, ako si však poradí s konkurenciou? Na to sa teraz pozrieme v našom článku.

Xiaomi 13 Ultra obsadil 28. priečku v oblasti batérie

Výdrž batérie je kľúčovým parametrom pre mnohých používateľov čo sa týka smartfónov. Mnohých príliš netrápi aký výkon či fotoaparát bude mať ich model, pričom najdôležitejším parametrom je práve batéria. Preto je test vďaka DxOMark pre mnohých používateľov dôležitý, pričom vďaka nemu môžeme povedať, že model Xiaomi 13 Ultra je aktuálne 28. najlepším telefónom, ktorý sa podrobil tomuto testu. Svoju priečku však zdieľa s ďalšími modelmi, medzi ktorými nájdeme napríklad aj Redmi Note 11S 5G, vivo X60 Pro 5G alebo aj iPhone 14 Pro Max.

Xiaomi 13 Ultra
Zdroj: Xiaomi

Výhodami a prednosťami smartfónu sú napríklad dobrá autonómia pri volaní, hraní či sledovaní videí. Dobrú správu máme aj pre milovníkov bezdrôtového nabíjania. Podľa testu sa Xiaomi 13 Ultra dokáže za pomoci bezdrôtového nabíjania nabiť za 55 minút, pričom sa rozprávame o nabíjaní celej kapacity batérie. Káblové nabíjanie by nám tak podľa testu malo trvať menej ako 50 minút, pričom tento model disponuje podporou pre 90W káblové nabíjanie.

A ako je na tom v porovnaní so svojou cenovou kategóriou?

28. priečku si Xiaomi 13 Ultra vyslúžil v porovnaní so všetkými cenovými kategóriami na trhu. Mnohým je však jasné, že skvelé hodnotenie získali aj modely strednej triedy, keďže je výdrž batérie ich prednosť. Dôkazom je najmä to, že aktuálne rebríčku v oblasti batérie kraľuje model HONOR Magic5 Lite, ktorý spadá práve do strednej triedy telefónov. Prémiový smartfón z dielne Xiaomi pritom spadá do kategórie Ultra-Premium, ako ju označuje práve platforma DxOMark.

Xiaomi 13 Ultra predstavenie
Zdroj: Xiaomi

Kategórii Ultra-Premium podľa DxOMark aktuálne kraľuje model Samsung Galaxy S23 Ultra. Na druhom mieste sa umiestnil model HONOR Magic5 Pro a tretiu priečku obsádza herný Asus ROG Phone 6. Model s označením Xiaomi 13 Ultra sa pritom umiestnil v TOP desiatke, pričom rebríček je aktuálne nasledovný.

  1. Samsung Galaxy S23 Ultra
  2. HONOR Magic5 Pro
  3. Asus ROG Phone 6
  4. Apple iPhone 13 Pro Max
  5. Asus ROG Phone 7
  6. Samsung Galaxy S23+
  7. iPhone 14 Pro Max
  8. Xiaomi 13 Ultra
  9. Apple iPhone 14 Plus
  10. Xiaomi 13 Pro

Čo poviete na výsledok prémiového modelu z dielne Xiaomi? Naplnil vaše očakávania? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať