Xiaomi 13 Ultra
Zdroj: Xiaomi

Prémiový Xiaomi 13 Ultra prichádza do Európy: Aká je jeho cena a kde ho môžeme kúpiť?

Xiaomi 13 Ultra si budeme môcť kúpiť aj v globálnej verzii. Výrobca mu nasadil sebavedomú cenovku a jeho dostupnosť je tiež diskutabilná.

Model Xiaomi 13 Ultra získal pozornosť mnohých fanúšikov prémiových telefónov s vrcholnou výbavou. Prémiová vlajková loď s prívlastkom Ultra sa konečne objavila aj v Európe, pričom zavítala hneď na niekoľko trhov. Aj vďaka tomu sa môžeme pozrieť na to, koľko tento smartfón bude stáť a aké budeme mať možnosti pre jeho kúpu. S jeho príchodom do Európy to totiž nebude také jednoduché, ako by sme si mohli predstavovať. A aj keď sme vyššiu cenu očakávali, tak si prémiová výbava telefónu vyžiadala vyššiu cenu, ktorá nie každého poteší.

Xiaomi 13 Ultra prichádza aj do Európy

V Číne sa novinka s označením Xiaomi 13 Ultra už predáva nejaký ten týždeň, pričom fanúšikov po jeho predstavení očarila najmä cena. V základnej konfigurácii si totiž prémiový model s čipsetom Snapdragon 8 Gen 2 a profesionálnym fotoaparátom môžeme kúpiť už s cenou nižšou ako 1000€. Táto cena však platí pre Čínu a môže nám byť jasné, že sa v Európe neudrží. Dôvodom je najmä cena za clo a daň, ktorá sa musí pripočítať do finálnej sumy telefónu. Okrem toho musíme rátať aj so zarátaním ceny vývoja systému, ktorý sa musel vyvíjať aj v globálnej, resp. európskej verzii.

Xiaomi 13 Ultra kamera
Zdroj: Xiaomi

Ako teda isto očakávate aj vy, pod magickú hranicu 1000€ sa s novým modelom nedostaneme. Aj napriek tomu ale veríme, že si prémiový a luxusný telefón nájde svojich fanúšikov. Jeho oficiálna cena pre pamäťovú konfiguráciu 12/512 GB sa pohybuje na úrovni 1499€, čo určite nie je málo. S touto cenovkou môže Xiaomi s modelom Xiaomi 13 Ultra konkurovať aj najlepšiemu Samsungu Galaxy S23 Ultra, ktorý sa v rovnakej pamäťovej konfigurácii pohybuje na našom trhu s cenou na úrovni 1579€.

Ako to bude s jeho dostupnosťou?

Ešte pred uvedením modelu Xiaomi 13 Ultra v Európe sa medzi fanúšikmi šírili rôzne dohady. Tie smerovali najmä k tomu, že oficiálna slovenská distribúcia neponúkne najlepšie vybavený a najdrahší telefón od Xiaomi na trh. Tieto dohady sa nakoniec stali skutočnosťou a my teraz môžeme potvrdiť, že novinka s prívlastkom Ultra na Slovensko nakoniec nepríde. V skutočnosti si nie každý európsky trh privlastnil tento smartfón a oficiálne ho nepriniesli tak úplne všetky krajiny.

Xiaomi 13 Ultra predstavenie
Zdroj: Xiaomi

Zo začiatku sa teda má model predávať najmä v krajinách západnej Európy, teda napríklad v takom Španielsku či Francúzsku. Neskôr sa má zoznam oficiálnych trhov, na ktorých budeme môcť novinku nájsť, rozšíriť. Jeho dostupnosť na Slovensku je však vysoko nepravdepodobná a ak by ste si ho chceli kúpiť aj vy, pravdepodobne by ste museli zvoliť možnosť jeho kúpy zo zahraničia. Dobrou správou ale je, že telefón bude v dispozícii v oficiálnej globálnej verzii, teda aj s pásmom B20 pre 4G LTE pripojenie a oficiálnou globálnou ROM.

Máte zálusk na model Xiaomi 13 Ultra? Alebo je táto cena pre vás až príliš vysoká? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať