Xiaomi 13 Ultra kamera
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi predstavilo vrcholnú vlajkovú loď: Takúto výbavu ponúka Xiaomi 13 Ultra!

Xiaomi 13 Ultra prináša na globálny trh výbavu, akú by sme hľadali len ťažko. Tento model je fotomobilom, nie mobilom s fotoaparátom.

Xiaomi 13 Ultra je vrcholným smartfónom z dielne Xiaomi, ktorý prináša to najlepšie, čo by sme na trhu vedeli nájsť. Čínsky gigant si dal tento rok záležať na tom, aby vrcholný smartfón dotiahol do dokonalosti a aj preto ho nepredstavili počas globálneho predstavenia základných modelov vlajkovej série. Novinka tak prináša skutočne prémiovú výbavu, ktorá sa však zameriava najmä na fotoaparát a výkon. Čo všetko teda novinka prináša a akú cenu si vyslúži? A príde vôbec na náš trh? Všetky tieto informácie si teraz prezradíme len chvíľku po oficiálnom predstavení smartfónu na globálnom trhu.

Vrcholný výkon vďaka najnovšiemu Snapdragonu

Pravdepodobne nikoho neprekvapí, že Xiaomi v prípade tohto modelu siahlo po najnovšom a najviac výkonnom čipsete od spoločnosti Qualcomm pre vrcholnú triedu. Ide o Snapdragon 8 Gen 2, ktorý sme doteraz mohli nájsť najmä vo vlajkových lodiach ako je Xiaomi 13 či Xiaomi 13 Pro. Nový Xiaomi 13 Ultra okrem toho vsádza aj na rýchle UFS 4.0 úložisko, ktoré zabezpečí rýchly chod a svižnosť telefónu. Okrem výkonu sa však telefón sústreďuje aj na prémiový fotoaparát, ktorý je jeho hlavnou súčasťou.

Xiaomi 13 Ultra
Zdroj: Xiaomi

Hlavným širokouhlým snímačom u Xiaomi 13 Ultra je v tomto prípade Sony IMX989 s 50 megapixelmi a veľkosťou 1″. Tento snímač dopĺňajú aj ďalšie tri snímače, pričom ide o 50-megapixelové Sony IMX858. Vďaka tomu môžeme očakávať, že telefón bude vytvárať skvelé fotografie v každých podmienkach. Za kvalitu fotoaparátu sa stavia aj spoločnosť Leica a rovnako variabilná uzávierka, ktorá fotografie ešte vylepší.

O výdrž Xiaomi 13 Ultra sa postará veľká batéria

V prémiovej a vlajkovej triede je zvykom, že smartfóny prinášajú menšie batérie a rýchlejšie nabíjanie. V prípade Xiaomi 13 Ultra sa stretávame s 5000mAh batériou, ktorú dopĺňa 90W nabíjanie. Ako sme však už skôr spomínali, posledné 1% batérie bude vedieť vydržať až 60 minút, pričom pri telefonáte nám dovolí až 12-minútový hovor. O nabíjanie sa rovnako postará aj 50W bezdrôtové nabíjanie a využiť budeme vedieť aj 10W reverzné bezdrôtové nabíjanie.

Xiaomi 13 Ultra predstavenie
Zdroj: Xiaomi

Prejdeme ale k displeju Xiaomi 13 Ultra, ktorý má veľkosť 6.73″. Jasnosť displeja je až 2600 nitov a ide o nový displej od spoločnosti TCL. Typ displeja je LTPO AMOLED, ktorý nám dovolí meniť obnovovaciu frekvenciu od 1Hz až po 120Hz. O ochranu tohto displeja sa stará Corning Gorilla Glass Victus 2. Čo sa týka globálnej dostupnosti, model bude dostupný aj na globálnom trhu. Ktoré krajiny ho však prinesú na trh zatiaľ nevieme. Dôvodom bude najmä vysoká cena telefónu, ktorá sa začína na úrovni 800€ na čínskom trhu pre pamäťovú konfiguráciu 12+256GB. Globálna cena sa ešte navýši a pod 1000€ určite nebude.  V tomto prípade sa teda už nemôžeme rozprávať o cenovo dostupnom telefóne, ktorý by oslovil masy ľudí. Cena je však výbave úmerná a môžeme povedať, že takýto fotomobil si môže dovoliť aj mierne vyššiu cenu.

Kúpili by ste si takýto smartfón? A myslíte si, že je jeho cena adekvátna? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.