Render telefónu Redmi K40 Pro.
Render telefónu Redmi K40 Pro. Zdroj: Xiaomiadictos.com

Prichádza Redmi K40 Pro, najlacnejší smartfón s nevídaným výkonom procesora Snapdragon 888 

K predstaveniu tohto zariadenia dôjde už 20. januára. Spolu s ním by mal byť uvedený na trh aj jeho budgetovejší súrodenec Redmi K 40.

Xiaomi Mi 11 dosahuje rekordné predaje a za rohom už vykúka Mi 11 Pro. Avšak čínsky výrobca mobilných telefónov a spotrebnej elektroniky nezostáva svojej povesti nič dlžný a prináša fanúšikom telefón s procesorom Snapdragon 888 s ľudovejšou cenou. Redmi K40 Pro by mal byť najlacnejším telefónom na trhu s novinkou od spoločnosti Qualcomm Snapdragon 888.

K predstaveniu tohto zariadenia dôjde už 20. januára. Spolu s ním by mal byť uvedený na trh aj jeho budgetovejší súrodenec Redmi K 40, ako informuje xiaomiadictos.com. Ten však bude poháňať procesor od spoločnosti MediaTek. Vďaka tomu bude toto zariadenie s lákavejšou cenovkou.

Na internete sa objavili prvé rendre, ktoré hovoria o tom, ako by malo nové zariadenie vyzerať. Tie nápadne pripomínajú zariadenia Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro. Čiastočne vychádzajú aj z fotografií, ktoré unikli ešte skôr. Pozrieť si ich môžete nižšie.

Render telefónu Redmi K40 Pro. Zdroj: Xiaomiadictos.com
Render telefónu Redmi K40 Pro. Zdroj: Xiaomiadictos.com

Ako môžete vidieť, Redmi K40 Pro by mohol mať sadu fotoaparátov veľmi podobných tým, ktoré majú Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro, a k tomu selfie kameru umiestnenu priamo v centrálnej oblasti na svojej prednej strane.

Telefóny zo série Redmi doteraz nikdy nesklamali a to najmä vďaka skvelému pomeru kvality a ceny. To sa dá očakávať samozrejme aj v tomto prípade. Informácie, ktoré sme vám priniesli už skôr, hovorili o tom, že Redmi K40 bude mať obrazovku AMOLED s podporou frekvencie 120 Hz, čo poskytne potrebný technologický skok, po ktorom toľko používateľov K sérií volá. A tak bolo najmä vtedy, keď vyšla Redmi K30 s obnovovacou frekvenciou iba 60 Hz. Nižšie môžete vidieť uniknuté fotografie, ktoré by mali byť práve Redmi K40 Pro počas testovania zamestnancami spoločnosti Xiaomi.

Objavili sa fotografie, na ktorých môže byť Redmi K40.
Ak vidíme na fotografiách Redmi K40, tak oproti svojmu predchodcovi prešiel viacerými dizajnovými zmenami. Zdroj: Xiaomi Adictos

Tešíte sa na novinku, ktorá by mala prísť čoskoro?

Mohlo by vás tiež zaujímať