Ningmei Rubik’s Cube Mini Computer
Zdroj: Ningmei Xiaomi

Prichádza Xiaomi počítač vo veľkosti rubikovej kocky za menej než 130 eur

Zariadenie je vybavené kovovým telom, ktoré výrazne uľahčuje odvod tepla a navyše pomáha ochrániť citlivé vnútornosti.

Xiaomi zafinancovalo svoju ekologickú dcérsku spoločnosť a tá prichádza na trh so zariadením Ningmei Rubik’s Cube Mini Computer. Počítač, ako samotný názov napovedá, je vo veľkosti bežnej rubikovej kocky a vďaka tomu ho nie je problém prenášať. Navyše, prichádza vo veľmi solídnej výbave za veľmi výhodnú cenu. Zariadenie je vybavené kovovým telom, ktoré výrazne uľahčuje odvod tepla a navyše pomáha ochrániť citlivé vnútornosti.

Zariadenie naozaj meria len smiešných 62x62x42mm a váži iba 145g, čo je zhruba 0,6krát menej ako Xiaomi Mi 10. Mini počítač rozhodne nemôžete porovnávať so zariadeniami ako Raspberry pi alebo Pine 64, pretože prichádzajú s reálnym výkonom na úrovni bežných stolových počítačov alebo notebookov. Zariadenie poháňa štvorjadrový procesoro Intel J4125 s turbo frekvenciou 2,7 GHz. Zariadenie je tiež s integrovanou s grafickou procesorovou jednotkou Intel UHD600 s kapacitou až 8 GB RAM. Mini-PC tiež obsahuje až 256 GB pevný disk M.2 SSD.

Ningmei Rubik’s Cube Mini Computer
Počítač Ningmei Rubik’s Cube Mini Computer ľahko odložíte aj do vrecka. Zdroj: Ningmei Xiaomi

Rozhranie je taktiež solídne. Keď sa pozrieme na politiku spoločnosti Apple a sloty s ktorými prichádzajú ich MacBooky, tak sa pri pohľade na Ningmei Rubik’s Cube Mini Computer len usmejeme blahom. Výrobca do miniatúrneho zariadenia integroval HDMI, ktoré je možné použiť na pripojenie monitorov, televízorov a projektorov. Displej podporuje výstup s vysokým rozlíšením 4K. Zariadenie ďalej obsahuje port USB-C, dva porty USB 3.0, slot pre kartu TF a 3,5 mm zvukový konektor. Podporuje tiež pripojenie Bluetooth, ako aj dvojpásmové pripojenie Wi-Fi 2,4G/5G.

Ningmei Rubik’s Cube Mini Computer vás v základnej verzii vyjde menej ako 130 eur. Spoločnosť ho ponúka na webovej stránke Youpin za 999 juanov (~ 149 dolárov). Za túto sumu dostanete verziu so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. Cena verzie 8 GB + 256 GB je 1 249 juanov (~ 186 dolárov). K dispozícii je tiež Marvel edition s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom za cenu 1 349 juanov (~ 201 dolárov).

Marvel Ningmei Rubik’s Cube Mini Computer
Marvel edition Ningmei Rubik’s Cube Mini Computer. Zdroj: Ningmei Xiaomi

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.