MIUI 13.5 logo 1
Zdroj: Xiaomiui

Príde vôbec nadstavba MIUI 13.5? Najnovšie informácie poukazujú na to, že nie!

Nadstavba MIUI 13.5 by nakoniec vôbec nemusela prísť do Xiaomi smartfónov. Najbližšou veľkou aktualizáciou by tak mala byť až MIUI 14.

Počas posledných týždňov na verejnosť vyšlo viacero informácií o príchode novej veľkej verzie nadstavby pre operačný systém Android od Xiaomi. Nadstavba MIUI 13 sa tak mala dočkať upravenej verzie, ktorou mala byť práve MIUI 13.5. Pred pár dňami dokonca uniklo nové logo nadstavby, ktoré však zrejme nepatrí väčšej verzii s označením 13.5. Po internete sa medzi leakermi totiž začali šíriť informácie, že takáto väčšia systémová verzia nemá vôbec prísť a najbližšou veľkou aktualizáciou bude MIUI 14 budúci rok. Ako to teda nakoniec bude? Príde teda nadstavba označená číslom 13.5 alebo na ňu nemáme vôbec čakať? Najnovšie informácie k situácii nám prináša leaker Kacper Skrzypek prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Nadstavba MIUI 13.5 nakoniec nemá vôbec prísť

Nové informácie ohľadom nadstavby MIUI 13.5 sa začali vynárať práve po tom, čo komunita Xiaomiui priniesla na svet logo, ktoré malo údajne patriť práve najnovšej verzii nadstavby. Aj my sme sa na túto problematiku pozreli prostredníctvom nášho sesterského portálu vosveteit.sk. Veľa dní však neubehlo a túto informáciu poprel jeden z overených leakerov zaujímajúcich sa o Xiaomi. Toto logo má údajne figurovať v aplikácii v nadstavbe už tri mesiace a je teda veľmi nepravdepodobné, že by sa čínsky gigant zaujímal o novú verziu s označením 13.5 už celé tri mesiace. Aspoň to teda tvrdí tento leaker.

Ďalšou veľkou aktualizáciou by tak mala byť až nadstavba MIUI 14, ktorá by prišla až budúci rok. Dovtedy by mali prichádzať len bežné bezpečnostné aktualizácie, prípadne menšie úpravy, ktoré by prostredie upravili o niečo menej ako veľká aktualizácia. Treba však spomenúť aj fakt, že množstvo smartfónov nie je v súčasnosti aktualizovaných na MIUI 13. Rozprávať sa teda o nadstavbe s označením 13.5 môže byť predsa len príliš skoro.

Čo však bude s funkciami, ktoré mali patriť do tejto verzie nadstavby?

Počas posledných týždňov na verejnosť vyšli aj informácie o pripravovaných funkciách, ktoré by mali patriť do nadstavby MIUI 13.5. Rozprávame sa najmä o úprave používateľského rozhrania tak, aby sa zjednodušila práca so smartfónom jednou rukou, prípadne o miernych dizajnových zmenách rozhrania. Tieto zmeny sa už objavili oficiálne v kóde nadstavby, preto očakávame, že nakoniec do smartfónov prídu. Nemali by však prísť s nadstavbou MIUI 13.5 a zrejme pre ne bude určená iná verzia. Jednou možnosťou je, že by sa tieto funkcie posunuli až pre verziu MIUI 14, čo by však mohlo byť až o niekoľko mesiacov.

Na druhú stranu by však tieto funkcie mohli prísť spolu s inou aktualizáciou nadstavby MIUI 13, ktorá by mohla byť pre smartfóny významnou. Dobrou správou je, že by sme sa nemuseli zameriavať na zoznam kompatibilných modelov a zmeny by prišli do všetkých smartfónov, v ktorých nájdeme nadstavbu s číslom 13. Ide však zatiaľ len o dohady a kto vie, možno Xiaomi nakoniec prekvapí a prinesie aj verziu nadstavby MIUI 13.5.

Myslíte si, že nadstavba MIUI 13.5 nakoniec príde? Alebo vám na takejto aktualizácii veľmi nezáleží? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať