Dynamic Island iPhone 14 Pro
Zdroj: Androidauthority.com

Prinesie Xiaomi oficiálne podporu pre Dynamic Island? Máme pre vás odpoveď!

Dynamic Island mieri aj do Xiaomi smartfónov, teda zatiaľ neoficiálnou cestou. Vieme však, či Xiaomi chystá príchod funkcie aj oficiálne.

Čínske Xiaomi svoju náklonnosť ku konkurenčnej spoločnosti Apple vôbec netají. Práve naopak, aj samotný CEO spoločnosti priznáva, že je pre nich Apple dlhoročnou inšpiráciou. My ako fanúšikovia za to môžeme byť len radi, keďže Apple je v danom obore naozaj preborníkom, teda aspoň čo sa smartfónov týka. A po tom, čo práve Apple predstavil svoje prelomové novinky s označením iPhone 14 Pro, resp. Pro Max, fanúšikovia a nadšenci začali špekulovať o tom, že by sme zaujímavú novinku pod označením Dynamic Island mohli vidieť aj v Android smartfónoch bežiacich na nadstavbe MIUI. Prostredníctvom portálu xiaomitoday.it sa tak teraz dozvedáme, či sa tohto prvku v našich čínskych smartfónoch dočkáme alebo nie.

Dynamic Island do smartfónov prichádza prostredníctvom motívu

Možno ste si aj vy všimli, že niektorí nadšenci po novej funkcii od spoločnosti Apple túžia aj v Android smartfónoch. A práve nadstavba MIUI je častokrát uvedená ako veľmi flexibilná nadstavba, ktorá sa akýmkoľvek úpravám nebráni. Všetko je možné prostredníctvom aplikácie Motívy, ktorá môže váš smartfón premeniť v rámci používateľského rozhrania napríklad aj na iPhone s operačným systémom iOS. Výber tém je naozaj obrovský a stačí si len vybrať tú, ktorá bude vyhovovať aj vám vo vašom smartfóne.

Poco M4 Pro_displej
Zdroj: YouTube (ProductNation)

Šikovní vývojári teda zapracovali na tom, aby Dynamic Island vedeli dostať aj do Xiaomi smartfónov, teda prostredníctvom motívu. Vo chvíli, kedy sme o danom motíve naposledy počuli, bol motív dostupný zatiaľ len v Číne s tým, že sa zrejme dostane aj do globálnej verzie nadstavby MIUI. Stále je tu však otázka, či túto funkciu budeme vedieť využívať aj ako oficiálnu súčasť nadstavby. Nešlo by tak len o motív, ktorý by sme využívali. Náš smartfón by nám túto funkciu známu ako Dynamic Island ponúkol ako natívnu možnosť pre náš smartfón.

V súčasnosti žiadne plány

Vždy radi počujeme oficiálne vyjadrenia predstaviteľov spoločnosti, ktoré sú pre nás v danú chvíľu smerodajné. Takéhoto vyjadrenia sme sa dočkali v čínskej verzii Mi Community, kde predstaviteľ spoločnosti uviedol, že sa Xiaomi rozhodlo nepriniesť Dynamic Island aj do svojich smartfónov. Rovnako však dodal, že toto rozhodnutie platí teraz a môže sa v budúcnosti zmeniť. Momentálne však príchod novinky pod označením Dynamic Island v Xiaomi smartfónoch očakávať nemusíme.

Xiaomi 11 Lite_displej
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Rovnako je však možnosťou, že by Dynamic Island do svojej ponuky priniesol aj systém Android. Tu by však zrejme išlo o dlhší proces, pretože rovnako nevieme o tom, že by spoločnosť Google pracovala na tejto funkcii. Ak si teda chceme tento ostrovček pri kamere smartfónu vyskúšať aj my, budeme sa musieť spoľahnúť zrejme len na motív, ktorý nám ponúkne náš Xiaomi, Redmi alebo Poco smartfón.

Uvítali by ste túto funkciu aj vo svojom zariadení? Alebo vás až príliš neláka? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať