MIUI 13_xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

MIUI 13 prichádza do veľkého množstva zariadení: Evidujete aktualizáciu už aj vy?

Nadstavba MIUI 13 prichádza do viacerých populárnych modelov z roku 2020. Pozrite sa, o ktoré smartfóny ide a zistite, či nejde aj o ten váš.

Smartfóny od spoločnosti Xiaomi a ich dcérskych značiek spravidla prichádzajú s nadstavbou MIUI, ktorá upravuje operačný systém Android. Úpravy sa týkajú ako používateľského rozhrania, tak aj funkcií, ktoré systém v smartfónoch ponúka. Najnovšia verzia nadstavby je aktuálne MIUI 13 a práve teraz mieri do väčšieho počtu zariadení. Majitelia populárnych modelov môžu v týchto dňoch tak konečne evidovať aktualizáciu, na ktorú už dlho čakali. O ktoré smartfóny aktuálne ide a v ktorých verziách si najnovšiu verziu nadstavby práve vedia nainštalovať? Bližšie informácie nám prináša portál xiaomiadictos.com a my sa na ne pozrieme spoločne. Nájdete na zozname aj svoj smartfón?

Nadstavba MIUI 13 prichádza do viacerých smartfónov

Prvá verzia nadstavby MIUI 13 prišla na verejnosť ešte v decembri minulého roka počas predstavovania vlajkových lodí z radu Xiaomi 12. Nová verzia systému so sebou nepriniesla mnoho výrazných zmien, no napriek tomu sme mohli sledovať odhalenie nadstavby, ktorá si zakladala na funkčnosti, bezpečnosti zariadenia a používateľa, a v neposlednom rade aj na stabilite systému. Od odhalenia prvej verzie tejto nadstavby ubehlo už niekoľko mesiacov, no stále ešte všetky zariadenia svoju aktualizáciu neevidujú.

MIUI 13_logo_Xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Majitelia niektorých modelov však majú dôvod na radosť, keďže aktualizácia si namierila práve do ich smartfónov. Ide o viaceré populárne modely z radov Redmi a Poco, ktoré sa tešia veľkej obľube aj niekoľko mesiacov po ich predstavení. V skutočnosti totiž ide o smartfóny, ktoré sa na trhu prvýkrát objavili ešte v roku 2020, teda pred dvoma rokmi. Ak si teda myslíte, že váš model by mohol byť na zozname, poďte sa s nami naň pozrieť.

O tieto modely aktuálne ide

Pre začiatok musíme upozorniť, že nie všetky smartfóny musia aktualizáciu evidovať. Vo viacerých prípadoch ide totiž o aktualizáciu, ktorá mieri len do určitej distribúcie systému, teda buď do globálneho (MI) alebo európskeho (EU) systému. Rovnako však aktualizácia do zariadení mieri vo vlnách, nie všetky smartfóny teda budú evidovať aktualizáciu súčasne. Ak teda spĺňate všetky podmienky pre aktualizáciu vášho smartfónu na MIUI 13, ešte stále sa môže stať, že si na aktualizáciu počkáte. Poďme sa však pozrieť na to, ktoré modely aktualizáciu získavajú.

  • Redmi 9T (Global) + Android 12
  • Redmi Note 9 Pro (Global) + Android 12
  • Redmi Note 9S (Europe)
  • Redmi Note 9 Pro (Europe)
  • Poco X3 NFC (Europe)

Našli ste na zozname aj svoj smartfón? A evidujete už aktualizáciu na MIUI 13? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať