Redmi Pad
Zdroj: YouTube.com (Eufracio López 502)

Pripravovaný tablet Redmi Pad odhalil svoje špecifikácie pár dní pred predstavením v unboxing videu!

Redmi Pad odhalil svoju kompletnú výbavu prostredníctvom rozbaľovacieho videa na YouTube. Tešiť sa môžeme na podarený tablet.

Už dlhšiu dobu vieme o tom, že čínske Xiaomi plánuje predstaviť 4. októbra svoje nové produkty pre globálny trh na konferencii v Mníchove. Toto predstavovanie samozrejme budeme môcť sledovať aj online vďaka streamu a tešiť sa môžeme na viaceré novinky. Známymi produktami sú napríklad smartfóny z radu Xiaomi 12T v zložení dvoch modelov, no očakávame aj predstavenie nového fitness náramku s netradičným dizajnom Xiaomi Band 7 Pro. Rovnako tiež čakáme na predstavenie nového cenovo dostupného tabletu, ktorým má byť Redmi Pad. Má ísť o prvý tablet od spoločnosti Redmi, ktorý by mal používateľom ponúknuť výkon strednej triedy a prispôsobiť tomu aj svoju cenovku. Ako nás však teraz informuje komunita Xiaomiui, tento tablet sa teraz objavil na unboxing videu.

Poznáme špecifikácie tabletu s označením Redmi Pad

O tom, že očakávaný tablet od Redmi príde už budúci týždeň nemáme pochýb. Tajomstvom však doteraz ostávala výbava, o ktorej sa zatiaľ len špekulovalo. Vzhľadom k tomu, že sa na platforme YouTube objavilo video s rozbaľovaním zariadenia vieme, že novinku bude poháňať čipset MediaTek Helio G99. Tento čipset ponúka výkon strednej triedy, pričom podobným čipsetom je napríklad Snapdragon 732G. Rovnako sa dozvedáme aj o 10.61″ displeji s podporou 90Hz obnovovacej frekvencie. Špecifikácie lacnejšieho tabletu s označením Redmi Pad budú teda viac než uspokojivé.

Redmi Pad
Zdroj: Xiaomiui

Rovnako môžeme rátať aj s 8mpx hlavným a zároveň jediným snímačom kamery. Ten bude mať funkciu širokouhlého snímača, s ultraširokými alebo makro snímkami teda nerátajme. Selfie snímač má mať rovnako 8mpx. Očakávať môžeme aj zostavu štyroch reproduktorov pre lepší zvuk, pričom nebude chýbať ani podpora pre Dolby Atmos. Nový tablet s označením Redmi Pad tak ponúkne súčasti prémiovej výbavy aj pre menej náročných.

Najnovší systém aj veľká batéria

O prítomnosti najnovšej verzie systému v tablete nemusíme pochybovať. Redmi Pad bude poháňať operačný systém Android 12 spolu s nadstavbou MIUI 13 vo verzii 13.1.2. Rovnako sme sa dozvedeli aj najvyššiu kapacitu batérie. Tá bude mať 8000mAh, čo je pre tablety dnes skôr štandardom. Väčší displej si totiž vyžaduje väčšiu spotrebu batérie a ak chceme toto zariadenie využívať dlhšiu dobu bez nabíjania, väčšia kapacita je tu nutnosťou.

Redmi Pad
Zdroj: Xiaomiui

V balení by sme mali nájsť aj USB-C kábel, ktorý potvrdzuje prítomnosť USB-C konektoru. Okrem neho však nebude chýbať ani nabíjací adaptér v balení. Ten bude mať 22.5W, no Redmi Pad až takéto rýchle nabíjanie podporovať nebude. Veľkú kapacitu batérie budeme teda nabíjať najviac 18W nabíjaním, čo nám môže trvať trochu dlhšie ako sme zvyknutí.

Využili by ste dnes tablet? A zvažujete kúpu novinky s názvom Redmi Pad? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať