Xiaomi 12 event
Zdroj: Xiaomi

Séria Xiaomi 12T odhaľuje ďalšie informácie: Základný model je už v predaji, predstavenie bude čoskoro!

Modely z radu Xiaomi 12T by mali byť bližšie ako si myslíme. Najnovší únik informácií rozpráva aj o pamäťovej konfigurácii smartfónov.

Modely z radu Xiaomi 12T sa počas posledných týždňov objavili vo viacerých únikoch, najmä teda po tom, čo sesterská spoločnosť Redmi predstavila svoj model Redmi K50 Ultra. Tento smartfón má byť predlohou a čínskou verziou pre Pro verziu smartfónu od Xiaomi a jeho výbava vyzerá jednoducho lákavo. Čo je však na smartfónoch zaujímavé, Pro verzia má priniesť ešte lepšiu výbavu v niektorých smeroch v porovnaní s modelom od Redmi. Najnovšie nám tak portál 91mobiles.com prináša informácie o pripravovaných modeloch spolu s informáciou o ich predstavení. Kedy teda tieto novinky od spoločnosti Xiaomi uvidíme? Pozrime sa na to spoločne!

Dve pamäťové konfigurácie, tri farebné verzie

Podstatnou informáciou pri smartfónoch dnes je aj to, v akých pamäťových konfiguráciách na trh prídu. Nerátame totiž s tým, že by smartfóny z radu Xiaomi 12T priniesli podporu pre SD slot, takže sú pre nás verzie interného úložiska celkom smerodajné. Základný model by mal prísť vo verzii 8+128GB a 8+256GB. Xiaomi 12T teda nebude na výber v inej verzii ako s 8GB pamäte RAM. Únik však odhaľuje dve verzie interného úložiska, ktoré by podľa preferencie malo vystačiť každému. Naopak Pro verzia príde podľa všetkého len vo verzii s 256GB interným úložiskom. To sa však má kombinovať s 8GB alebo 12GB pamäte RAM.

Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Okrem pamäťovej konfigurácie smartfónov poznáme aj farebné verzie, v ktorých sa modely budú vyskytovať na trhu. Oba modely by totiž mali prísť v identických farbách, medzi ktorými nájdeme ako klasické nenápadné farby, tak aj živú farbu pre tých, ktorí chcú vytŕčať z davu. Na výber budú farby Cosmic Black, Lunar Silver a Clear Blue, teda čierna, sivá a modrá. Okrem toho nám však najnovší únik poukazuje aj na predstavenie nových modelov, ktoré by malo prebehnúť čoskoro.

Ďalší zdroj potvrdil predstavenie v septembri

Ak sledujete situáciu okolo predstavenia modelov z radu Xiaomi 12T, možno ste zachytili, že ich predstavenie sa odhaduje na koniec septembra, prípadne začiatok októbra. Najnovší únik však opäť odkazuje na predstavenie v septembri, je teda len otázkou času, kedy Xiaomi oznámi predstavenie tejto dvojice smartfónov. Stať sa tak môže už v najbližších dňoch, preto netrpezlivo čakáme na ďalšie informácie. Len pre pripomenutie, základný model by mal získať čipset MediaTek Dimensity 8100 Ultra a podporu 120W nabíjania.

Čo je však zaujímavé, komunita Xiaomiui informovala o tom, že v niektorých krajinách je model Xiaomi 12T už v predaji. Jednému fanúšikovi sa podarilo smartfón kúpiť a odhalil informáciu o 6.67″ AMOLED displeji, čipsete MediaTek Dimensity 8100 Ultra, kamere v zložení 108+8+2mpx a 5000mAh batérii spolu so 120W nabíjaním. Model však ešte nebol oficiálne predstavený a bližšie informácie k predaju tohto smartfónu sa nám nepodarilo získať. Predstavenie je však už za rohom.

Xiaomi 12T Pro kamera 200mpx
Zdroj: phonandroid.com

Naopak Pro verzia smartfónu má prísť ako jediný zástupca čipsetu Snapdragon 8+ Gen 1 od Xiaomi v Európe a okrem toho by mal priniesť až 200mpx snímač kamery. Týmto smartfónom by tak Xiaomi predstavilo svoj prvý model s 200mpx kamerou oficiálne na trh. Spoločnosť by nám tak v Európe vykompenzovala absenciu kamery od Leicy hneď iným špičkovým snímačom.

Tešíte sa na predstavenie modelov z radu Xiaomi 12T? A ktorý model z dvojice vás zaujme viac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať