Redmi K50_procesory_mediatek
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Pripravte sa na nové smartfóny! Xiaomi predstaví modely z radu Redmi K50 už o pár dní!

Smartfóny z radu Redmi K50 prídu budúci týždeň a spoločnosť nám odhaľuje dizajn i deň predstavenia prostredníctvom oficiálneho plagátu.

Len nedávno sme sa dozvedeli, kedy nám Xiaomi plánuje predstaviť globálne verzie smartfónov zo série Xiaomi 12. Predstavenie prebehne 15. marca o trinástej hodine nášho času pričom ho budeme môcť sledovať prostredníctvom viacerých platforiem ako Twitter, Facebook či YouTube. Na scénu však prichádzajú ďalšie modely a my už teraz vieme, že budúci týždeň bude nabitý novinkami. Na internete sa totiž objavil oficiálny plagát, ktorý nás láka práve na predstavovanie smartfónov z radu Redmi K50. Plagát s nami zdieľal portál Xiaomiadictos.com a ak vás zaujíma, kedy toto predstavovanie prebehne a ako ho môžeme sledovať, ste na správnom mieste. Pozrieme sa na to totiž teraz spoločne.

Séria Redmi K50 už o pár dní

Nie je tomu tak dávno čo sme čakali, že sa nám ukážu modely z radu Redmi K50 počas oficiálneho predstavenia. Namiesto toho sme sa dočkali len herného smartfónu z tejto série a zvyšné modely Xiaomi odložilo na samostatné predstavenie. To by malo prebehnúť už o pár dní, pričom sa konečne dočkáme všetkých modelov. Aby sme však zbytočne nekrúžili okolo horúcej kaše, čínsky gigant predstaví nové modely už 17. marca o 12:00 nášho času! Len dva dni po predstavení vlajkových lodí na globálnom trhu tak budeme môcť sledovať predstavenie ďalších špičkových smartfónov.

Redmi K50 teaser 1
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Ak by ste však náhodou chceli predstavovanie sledovať, zrejme vás sklameme. Už tradične nepôjde o predstavovanie pre globálny trh a teda neprebehne v angličtine. Celé predstavovanie zrejme prebehne v čínštine, museli by ste si teda buď pripraviť prekladač alebo rozumieť čínštine. Rovnako nebude predstavovanie streamované na klasických platformách ako je Facebook či Twitter. Podľa všetkého predstavenie opäť prebehne na čínskej sociálnej sieti podobnej nášmu Twitteru s označením Weibo. Dostupné však bude i pre nás a my pre vás toto predstavovanie nových modelov budeme sledovať a monitorovať.

Tieto modely by sme mali vidieť

Nový modelový rad smartfónov bude pozostávať z troch modelov, ktoré tak doplnia už predstavený Redmi K50 Gaming Edition. Základný Redmi K50, ktorý u nás neskôr nájdeme pod označením Poco F4, má prísť s čipsetom Snapdragon 870, ktorý sme našli i v predchádzajúcej generácii smartfónov. Dočkať sa však máme iných vylepšení, ktoré model určite vystrelia na veľmi vysoké priečky v obľúbenosti smartfónov. Druhým smartfónom má byť Redmi K50 Pro, ktorý získa čipset MediaTek Dimensity 8100. Ten však na globálnom trhu nemáme nakoniec nájsť, poukazujú viaceré úniky.

Na globálny trh sa však má dostať i najlepšie vybavený smartfón zo série, ktorým bude Redmi K50 Pro+. Ten má prísť na náš trh pod označením Poco F4 Pro, pričom sa tento názov objavuje vo viacerých certifikáciách. Tento model má získať čipset taktiež od spoločnosti MediaTek. V tomto prípade však pôjde o vrcholný Dimensity 9000, ktorý sa snaží konkurovať špičkovému Snapdragonu 8 Gen 1 od Qualcommu.

Láka vás niektorý zo spomínaných modelov? A budete sledovať predstavenie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať