Redmi-K50-Gaming-Edition
Zdroj: Redmi

Čakali sme 4 nové telefóny, Xiaomi nakoniec predstavilo „len“ Redmi K50 Gaming Edition

Xiaomi predstavilo smartfón Redmi K50 Gaming Edition, ktorý bude lákať najmä hráčov hier. Ponúka špičkový Snapdragon 8 Gen 1, ale aj skvelý displej s vysokou frekvenciou Hz.

Produktová rada smartfónov Redmi K50 bol v uplynulých dňoch najviac spomínanou radou telefónov z kuchyne Xiaomi. Dôvodom je, že ide o vlajkové modely dcérskej značky telefónov Redmi, ktorá patrí pod krídla Xiaomi.

Xiaomi rado prekvapuje a nie je tomu inak ani teraz. Všetci sme očakávali príchod 4 nových smartfónov, nakoniec však prišiel iba jeden model. Ide konkrétne o zariadenie Redmi K50 Gaming Edition. Ako už asi tušíte, tak ide o vlajkový model toho najvyššie ranku so sústredením na hráčov. Inými slovami, smartfónu nechýba výkon, ktorého má na rozdávanie.

Redmi K50 Gaming Edition je realitou

Nový model smartfónu, ako vyššie spomíname, je určený najmä pre hráčov alebo pre ľudí, ktorí potrebujú výkonný stroj. Srdce telefónu tvorí procesor Snapdragon 8 Gen 1 vyrobený 4nm výrobným procesom. Doplnený je o 256GB úložisko typu UFS 3.1 a 12GB RAM typu LPDDR5. Zariadenie bude dostupné aj vo verzii 8GB/128GB. Smartfón sa ďalej chváli i veľkou batériou o kapacite 4700 mAh, ktorú možno nabiť len za 17 minút. Áno, ako už asi tušíte, tak zariadenie podporuje technológiu rýchleho nabíjania pri výkone 120W.

Redmi-K50-Gaming
Zdroj: Redmi

Samozrejme, hráči ocenia i kvalitné WiFi 6 pripojenie, či reproduktory od spoločnosti JBL spolu s podporou Dolby Atoms. Rovnako sa zariadenie chváli aj pokročilým systémom chladenia vapor Chamber (VC), či haptickou odozvou. Čo sa týka displeja, tak ide o 6,67“ AMOLED panel, ktorý disponuje 120 Hz zobrazovaciu frekvenciou. To však nie je to najzaujímavejšie na tomto displeji. Tou asi naj vlastnosťou, ktorú ocenia hlavne hráči hier, je vzorkovacia frekvencia. Tá sa zastavila na 480 Hz. Pre tých, ktorí nevedia, tak vzorkovacia frekvencia hovorí o odozve displeja. Len pre porovnanie, nedávno predstavený Samsung Galaxy S22 Ultra podporuje vzorkovaciu frekvenciou „len“ 240 Hz.

Zariadenie rovnako disponuje i kvalitným kamerovým modulom. Celkovo v ňom nájdeme umiestnené 3 snímače – 64 MP hlavný snímač SONY IMX686, 8 MP ultraširoký snímač a 2 MP makro snímač. Rovnako treba spomenúť aj cenu, ktorá bude začínať na úrovni okolo 458€ (8GB/128GB), resp. na 541€ (12GB/256GB). V závere treba uviesť, že si ešte niekoľko dní, možno týždňov, budeme musieť počkať aj na globálnu premiéru telefónu.

Mohlo by vás tiež zaujímať