Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Prispôsobte si ovládanie vášho Xiaomi smartfónu týmto jednoduchým nastavením: Neprehliadnite ho!

Váš Xiaomi smartfón v sebe skrýva možnosť úpravy ovládania. Neprehliadnite túto možnosť a upravte si ovládanie vášho telefónu.

Čo sa týka ovládania nášho smartfónu, každý môže mať iné preferencie. Našťastie naše telefóny nám umožňujú prispôsobenie ovládania podľa toho, ako nám to vyhovuje. Spoločnosťou, ktorá sa vyznačuje svojimi možnosťami úprav, je určite Xiaomi. Práve Xiaomi so svojou nadstavbou MIUI nám ponúka skutočne široké spektrum úprav, ktoré môžeme vo svojom zariadení vykonať. Spoľahnúť sa tak môžeme na ovládanie gestami či systémovými tlačidlami, ktoré z dôvodu tenších rámikov vytlačili tie klasické. Aj tieto možnosti ovládania môžeme ale prispôsobovať a vybrať si, akým spôsobom budeme svoj smartfón ovládať. Ako sa k tejto možnosti vo svojom zariadení s nadstavbou MIUI dostanete si teraz prezradíme spoločne.

Vyskúšajte úpravy ovládania vášho Xiaomi smartfónu

Pre začiatok by sme radi uviedli, že ovládanie si môžeme upraviť v akomkoľvek zariadení s nadstavbou MIUI. To teda znamená, že tieto úpravy môžeme vykonať nielen v telefónoch od Xiaomi, ale aj v zariadeniach od Redmi a Poco, ktoré bežia na novšej verzii nadstavby MIUI. V prípade, že ste sa rozhodli vykonať nejaké úpravy, povieme si, aké môžete využiť aj vy. Ak využívate vo svojom telefóne pre ovládanie gestá, môžete si zvoliť, či na spodnej časti obrazovky budete mať indikátor alebo nie. Rovnako si môžete nastaviť, či v určitých prípadoch budete musieť gestá potvrdiť, aby ste tak predišli nechceným úkonom.

Xiaomi 12 Pro
Zdroj: Unsplash (Shiva ID)

V prípade využitia tlačidiel máte na výber z viacerých možností. Síce vám vedia zabrať viac priestoru na obrazovke, no ponúknu nám veľa možností pre úpravu ovládania nášho Xiaomi. Zvoliť si napríklad môžeme, v akom poradí tlačidlá na obrazovke nájdeme. Rovnako môžeme využiť odkazy, ktoré tlačidlá môžu znamenať. Dlhé podržanie niektorého z nich tak môže spustiť baterku či vypnúť obrazovku, prípadne zatvoriť aplikáciu alebo zobraziť menu. Z rovnakého miesta ako si o chvíľu ukážeme, môžete rovnako určiť, v akých prípadoch sa tieto tlačidlá deaktivujú.

Takýmto spôsobom sa k nastaveniam dostanete aj vy

Väčšina používateľov smartfónov si zvyčajne vyberie len to, či chce používať gestá alebo navigačné tlačidlá. Vo väčšine prípadov si ich však neupravia a využívajú ich tak, ako im ich prednastaví smartfón. Ak si ich ale chcete upraviť a ovládanie personalizovať, mali by ste nasledovať nasledujúci postup a skúsiť si upraviť vyššie spomenuté možnosti.

  • V nastaveniach vášho smartfónu zvoľte možnosť Domovská obrazovka
  • Vyberte možnosť Systémová navigácia
  • Zvoľte si, či chcete používať gestá alebo tlačidlá a svoju možnosť si upravte

Veríme, že náš návod vám o niečo uľahčil používanie aj vášho Xiaomi, Redmi alebo Poco smartfónu. Poznali ste tieto možnosti aj predtým? A preferujete gestá či systémové tlačidlá? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať