Redmi 12C
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Redmi predstavilo nový lacný smartfón: Nový Redmi 12C by mohol prísť aj do Európy

Redmi 12C prichádza do Číny s extrémne nízkou cenou, no výbavou s kompromismi. Pozrite sa, čo všetko tento telefón ponúka.

Koniec roku čínska spoločnosť Xiaomi venovala predstaveniu posledného telefónu, ktorý nám ešte v roku 2022 príde. Novinka prichádza pod ich dcérskou spoločnosťou Redmi, ktorá sa zvyčajne sústreďuje na dostupné telefóny s kompromismi vo výbave. Inak tomu nie je ani v prípade tohto telefónu, pričom jeho názov je Redmi 12C. Čínsky gigant ho v tichosti predstavil v Číne, no ako ste si určite všimli, telefóny označené písmenkom C zvyčajne prichádzajú len na globálny trh. Zdá sa, že v tomto prípade tak ide o výnimku, no nakoniec by sme tento model mohli vidieť aj v Európe. Ak vás teda zaujíma, čo všetko tento lacný telefón ponúka a akú cenu si nakoniec získa, ste na správnom mieste. Bližšie informácie nám poskytol portál xiaomiadictos.com.

Redmi 12C prichádza s niekoľkými kompromismi, no lákavou cenou

V prípade, že nepožadujete od smartfónu vysoký výkon, no zaujíma vás, aby stál čo najmenej, Redmi 12C bude určite pre vás. Vo výbave totiž ponúka napríklad čipset MediaTek Helio G85 a o výkon sa mu stará LPDDR4X RAM s kapacitou 4GB alebo 6GB. V prípade úložiska sa rozprávame o type eMMC 5.1 s kapacitou 128GB, ktoré sa dnes využíva len v základných zariadeniach. Našťastie novinka od Redmi podporuje aj SD karty. Telefón prichádza s 6.71″ IPS LCD displejom pre zachovanie nízkej ceny. Rozlíšenie displeja je na úrovni 720p a model ponúka podporu až 120Hz obnovovacej frekvencie.

Redmi 12C
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Ďalšia úspora sa prejavila napríklad v prípade kamery. Dnešné telefóny zvyčajne disponujú aspoň troma snímačmi kamery, no to u Redmi 12C nenájdeme. Telefón nám ponúkne len jeden širokouhlý snímač kamery, ktorý má 50 megapixelov a 2mpx snímač s neznámou úlohou. Selfie snímač sa nachádza vo výreze v tvare kvapky a má 5 megapixelov.

Starší microUSB port s pomalším nabíjaním

Prítomnosť veľkej 5000mAh batérie nás určite neprekvapí. Tú dopĺňa pomalšie 10W nabíjanie, ktoré sa v nižšej triede objavuje celkom často. Preto pre nás taktiež nebude prekvapením, že Redmi v prípade nového modelu nasadilo len microUSB port. Prítomnosť novšieho štandardu v podobe USB-C totiž nebola potrebná. Redmi 12C je teda telefónom s mnohými kompromismi, no nízkou cenou. Nechoďme však stále okolo horúcej kaše a prezraďme si, koľko novinka stojí.

Redmi 12C
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Redmi 12C prišiel do Číny s cenou v prepočte približne 94€. Podobná cena by sa mohla zachovať aj v prípade globálnej distribúcie telefónu, o ktorej však veľa nevieme. Vzhľadom k tomu, že Redmi prinieslo novinku úplne v tichosti, môže sa stať, že sa rovnaká situácia zopakuje aj v Európe. Stať by sa tak mohlo niekedy v priebehu prvého kvartálu budúceho roka.

Privítate takúto lacnú novinku aj v Európe? Alebo ste skôr fanúšikmi drahších smartfónov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať