Redmi Note 12 Pro 1
Zdroj: Redmi

Redmi už o pár dní predstaví prémiový model s výbavou, aká vás oslní: O aký smartfón pôjde?

Redmi Note 12 Turbo má byť špičkou v rámci vyššej strednej triedy smartfónov. Na globálny trh má prísť pod sesterskou značkou Poco.

Redmi v poslednej dobe prináša nové smartfóny ako na bežiacom páse. Nové zariadenia pritom už nie sú len vyslovene dostupné telefóny s nízkou cenou aj výbavou, ale aj prémiové zariadenia, ktoré môžeme zaradiť do kategórie vyššej strednej triedy. To môžeme povedať aj o pripravovanom telefóne, ktoré nám dcérska spoločnosť Xiaomi prinesie už o pár dní a sústredí sa pritom najmä na výkon a prémiové funkcie. A aj keď má ísť o čínske predstavenie, novinka sa má neskôr dostať aj do Európy pod iným označením. Bližšie informácie o pripravovanom smartfóne nám priniesla komunita Xiaomiui, ktorá s nami zdieľa základné špecifikácie telefónu.

Redmi Note 12 Turbo príde už o pár dní

Modelový rad Redmi Note je už zvyčajne najväčším radom od spoločnosti Xiaomi. Táto séria smartfónov strednej triedy prináša viacero modelov s rôznymi špecifikáciami, pričom na to svoje narazí takmer každý. Najlepšie vybaveným telefónom v tejto sérii bol doteraz model Note 12 Pro+ 5G, ktorý už čoskoro nahradí ďalšia novinka. Má ním byť práve Note 12 Turbo, ktorý ako už určite viete má byť základom pre Poco F5 pre globálny trh. Už len tento fakt nám naznačuje, že jeho výbava bude prémiová.

Redmi Note 12
Zdroj: Xiaomi

Základom telefónu bude čipset Snapdragon 7+ Gen 2, ktorý len nedávno predstavila spoločnosť Qualcomm ako najvýkonnejší čipset pre vyššiu strednú triedu. Tento čipset konkuruje výkonom aj Snapdragonu 8 Gen 1 a pomaly sa doťahuje aj na Snapdragon 8+ Gen 1, teda o výkon bude mať nový Redmi Note 12 Turbo postarané. Xiaomi nás však informuje, že tento telefón bude k dispozícii aj s obrovskou pamäťou. Najvyššia pamäťová konfigurácia tak má byť 16GB pamäte RAM a 1TB interného úložiska.

Model získa výbavu, akú by sme hľadali aj u vlajkových lodí

Redmi sa už teraz chváli tým, že model s označením Note 12 Turbo získa ultratenké rámčeky okolo displeja. Výrobca si má dať záležať na konštrukcii, pričom vieme, že jedinou slabinou smartfónu má byť len jeho fotoaparát. Hlavný snímač má mať 64 megapixelov a doplní ho pravdepodobne 8mpx ultraširokouhlý a 2mpx makro snímač. Telefón by mal ponúknuť aj optickú stabilizáciu obrazu pre hlavný snímač kamery.

Redmi Note 12 Pro 5G
Zdroj: Xiaomi

Čo sa týka displeja, dozvedáme sa aj to, že Redmi Note 12 Turbo vsadí na OLED displej. Ten má podporovať HDR10+. Posledné úniky informácií pochádzajú priamo od Xiaomi a vzhľadom k tomu, že pôjde aj o globálny smartfón, tak očakávame, že sa u nás objaví čo najskôr. Cena telefónu zatiaľ nie je známa no odhadujeme, že by sa s takouto výbavou mohol na trhu pohybovať na úrovni okolo 500 či 600 eur.

Pozdáva sa vám výbava nového Redmi Note 12 Turbo? A budete v utorok, 28. marca sledovať jeho predstavenie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať