Redmi Note 11 Pro
Zdroj: Xiaomi

Redmi ešte tento mesiac predstaví výkonný model s novým Snapdragonom: Bude základom pre Poco F5!

Redmi Note 12 Turbo bude čínskym základom pre globálny Poco F5. Poznáme niektoré špecifikácie, jeho predstavenie sa blíži.

Nikoho snáď neprekvapí keď povieme, že niektoré smartfóny sa v portfóliu spoločnosti Xiaomi nachádzajú dva razy. Rozdielom medzi nimi je tak ich finálna destinácia, nakoľko niektoré modely určené pre Čínu sa v Európe nazývajú inak a opačne. Rovnakým prípadom bude predstavenie modelu Poco F5, o ktorom zatiaľ nemáme veľa informácií. Ako je to však už zvykom, tento model, ktorý sa objaví aj u nás, bude vychádzať zo zariadenia určeného pre čínsky trh. Tento rok sa základný Poco F5 má stať zo zariadenia, ktoré sa v Číne bude predávať pod nálepkou spoločnosti Redmi. Čo však tento model ponúkne a kedy sa uvedie na trh? Bližšie informácie nám prináša komunita Xiaomiui.

Poco F5 bude globálnou verziou pre Redmi Note 12 Turbo

Modelový rad Redmi Note 12 je zatiaľ určený len pre čínsky trh, no to sa má v blízkej dobe zmeniť. Už budúci štvrtok, 23. marca sa totiž štyri smartfóny série objavia aj v Európe, pričom predstavovanie noviniek budeme môcť sledovať už o 16:00 nášho času. Okrem týchto štyroch smartfónov sa však v sérii od dcérskej spoločnosti Xiaomi bude nachádzať ešte niekoľko modelov, ktoré sa buď v Európe neobjavia vôbec alebo ich tu nájdeme pod iným označením.

Redmi Note 12 Pro 1
Zdroj: Redmi

To bude rovnako prípad modelu Redmi Note 12 Turbo, ktorý má prísť podľa posledného prehlásenia ešte tento mesiac. Marec teda bude plný prekvapení a noviniek, nakoľko môžeme očakávať ako čínsku novinku s prívlastkom Turbo, tak aj globálne predstavenie série. Model Redmi Note 12 Turbo však medzi globálne novinky patriť nebude, teda nie zatiaľ. Podľa všetkého totiž ku nám príde s označením Poco F5 a bude tvoriť základný smartfón série. Tento rok by sa tak modelový rad Poco F5 mohol skladať zo základného, no aj Pro modelu.

Takáto bude jeho výbava

Existenciu modelu Poco F5, teda aj Redmi Note 12 Turbo nám potvrdzuje predstavenie nového čipsetu. Srdcom smartfónu má byť totiž nový Snapdragon 7+ Gen 2, pričom počas jeho predstavovania sa spomenula aj novinka s prívlastkom Turbo. Dozvedáme sa však aj o ďalších súčastiach výbavy, ktoré budú tvoriť nový smartfón. Príkladom je aj 67W nabíjanie pre 5500mAh batériu, čo je v dnešnej dobe nadpriemernou kapacitou pre akýkoľvek smartfón.

Redmi Note 12 Pro
Zdroj: Redmi

Podľa únikov vieme aj to, že Redmi Note 12 Turbo, teda aj Poco F5 má priniesť 6.67″ AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie. Okrem toho sa máme tešiť aj na najnovšiu verziu systému. Tou bude Android 13 v kombinácii s nadstavbou MIUI 14, resp. MIUI 14 pre Poco v prípade modelu Poco F5.

Čo poviete na výbavu modelu Redmi Note 12 Turbo? A zvážili by ste kúpu takého smartfónu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať