Huawei P40_fotografia
Zdroj: unsplash.com (Zana Latif)

Séria Mate 50 od Huawei príde pravdepodobne oveľa skôr, ako sa očakávalo

Huawei sa v poslednom čase musí poriadne obracať. Preto aj vývoj novej série Huawei Mate 50 zrýchlil, a jej predstavenie sa očakáva oveľa skôr, ako hovorili nedávne správy. Podľa webu gizchina.com by to malo byť najneskôr v marci nasledujúceho roka a znova v dvoch verziách. Prvá by mal využívať čipy Kirin 990, tá druhá zas od Qualcommu, konkrétne Snapdragon 898, no len vo verzií 4G, keďže ako vieme, Huawei nemôže pristupovať  voľne ku technológiám vyrábaným americkými technológiami.

Najväčšie zmeny nás budú čakať v rámci displeja a kamier, ako to je zvykom u mnohých výrobcov vrátane spoločnosti Huawei. Novinky sa taktiež očakávajú i v operačnom systéme, keďže táto séria by podľa webu gizchina.com mala obsahovať Hongmeng OS (resp. HarmonyOS) vo verzií 2.0.

Svitá Huawei na lepšie časy?

Aj napriek úpadku značky Huawei, ktorý už trvá približne  2 roky, sa tento čínsky výrobca smartfónov určite nevzdáva, ale bojuje naďalej. V septembri tohto roka sa jeden z vedúcich mužov tejto firmy – Xu Zhijun vyjadril, že len prežívajú a nejako sa pokúsia prekonať súčasnú čipovú krízu.  Dosiahnuť to chcú najmä spoluprácou s takými čínskymi firmami, ktorým je povolený obchod s USA.

Sankcie zo strany USA kvôli údajnej špionáži firme Huawei poriadne uškodili, no čínsky gigant tento problém rieši už od prvého momentu. Prvým bol predaj, dcérskej firmy Honor pod krídla čínskeho konzorcia Shenzen Zhixin New Information Technology. Vďaka tejto transakcií môže dnes Honor nakupovať produkty, ale i služby vyrábané americkými technológiami. Na druhej strane, Honor už dnes nepatrí do konzorcia spoločnosti.

Ďalšou cestou, ako obísť sankcie je predaj licencií, kedy iné firmy vyrábajú Huawei smartfóny, rozdiel je len v značke, ktorá ja napísaná na balení. Takto sa to udialo napríklad pri predaji licencií firme TD Tech, ktorá už stihla vydať svoj prvý smartfón – TD Tech N8 Pro, ktorý je kópiou Huawei Nova 8 Pro. Podobný postup Huawei zvolil aj pri predaji licencií spoločnosti – Xnova, ktorá na trh uviedla zariadenia U-Magic 30E. Ide rovnako o smartfón, ktorý sme mohli vidieť už uspoločnosti Huawei a je možné, že to neskončí len pri týchto dvoch firmách, ale časom pribudnú i ďalšie.

Rovnako treba uviesť, že  Huawei už údajne začal revidovať dizajn kľúčových modelov smartfónov, aby sa posunuli od používania vlastných HiSilicon procesorov smerom k ich nahradeniu produktmi Qualcomm a MediaTek.Určite bude zaujímavé sledovať, ako sa čínsky gigant s touto situáciou vysporiada, či príchod nového Huawei Mate 50 pomôže s predajmi, a či sa vráti medzi top hráčom nielen na smartfónovom trhu.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.